Wpis z mikrobloga

2 lata temu kupiłem Matiza za 300 zł XD
Miał OC i przegląd prawie na rok. Oczywiście stan agonalny. Jeździłem nim wyłącznie 2 dni i jak zajechałem nim do ojczyma na warsztat, podnieśli go, obejrzeli, to już nie wyjechałem tym Maztizem. Stary wezwał lawetę ze złomu i dostałem za niego 350 zł i jeszcze zwrot z ubezpieczenia coś koło 100 zł xD
Jedyne wady tego przedsięwzięcia to wstyd który towarzyszy mi do dzisiaj, że w ogóle kupiłem Matiza xD

Po tym wszystkim dołożyłem 3k i kupiłem Clio 2 1.6 z 2005 roku z którym już jestem prawie 2 lata ( ʖ̯)

#pokazauto #motoryzacja
Pobierz Policjant997 - 2 lata temu kupiłem Matiza za 300 zł XD
Miał OC i przegląd prawie na ...
źródło: comment_1596004977LNWxsd6lpIbVC9MTXzhvpW.jpg
  • 89
@Policjant997: A, to ja się też pochwalę swoim najlepszym samochodem jaki miałem i jak na nim przynajmniej nie straciłem :D Kupiłem Toyotę Avensis T22 parę lat temu (chyba 5) - chłop z komisu wyciągnął ją chyba z jakichś krzaków, ale wszystko działało, przewody hamulcowe były tylko do roboty, więc dałem 2400 PLN-ów, przewody (miedziane) zrobiłem za kolejne 800 i śmigałem. Wyglądała jak 7 nieszczęść, ale było to auto nie do #!$%@?
@Policjant997: Guwna OPie kupowanie aut za grosze najlepsze. Rok temu kupiłem Seja 0,9 za chyba 800 zł. Dzielnie natrzaskałem nim 20 tys km na dojazdy do pracy i w lutym zezłomowałem (podłoga, hamulce, progi nie istniały). XD Teraz mam Polo z 97 za 1,5 tys zł i wg mechanika pojeżdżę nim jeszcze kilka lat.
Przeglądanie OLX w poszukiwaniu takich "perełek" to fajna zabawa, bo do 2,5 tys zł spokojnie można znaleźć
@gumiorek: przypomniało mi się jak znajomy kupił Rovera na dojazdy do pracy za 1000 zł. Jechałem z nim jak facet wymusił pierwszeństwo i wjechał w cały bok niszcząc plastiki i ocierając bok. Ogólnie facet uważał, że nasza wina i chciał kasę. Wezwaliśmy policje i typowi zabrali prawo jazdy xD Ubezpieczyciel z notatki policyjnej i zdjęć wyliczył 1500 zł na naprawę. Kumpel miał za darmo auto i jeszcze zarobił xD Naprawy nawet
@jmuhha: ma swoje problemy, ale ogólnie spoko. Z elektryką to światło z tyłu ma problemy z uziemieniem - wtyk od masy zaśniedział i dupa, jest czasem problem, póki co jest zrobione, ale muszę kupić nowy wtyk. Przy zamykaniu z centralnego światła awaryjne mi nie świecą - to też muszę zrobić. Takie drobnostki, ale jest co robić
@Kotlet_2137_schabowy: to mi się bardziej taka Meganka podoba. Ale nie stać mnie na nową Renówę a te stare niestety się pieprzą dość solidnie. Mam peugota 307CC i zbieram hajsy żeby se go na 308CC wymienić.

@Policjant997 u mnie podobna sytucja z ojcem w 2019. Jechał główną i #!$%@?ło mu auto w bok, od strony kierowcy. Spore wgniecenie w drzwiach, jedne i drugie drzwi wgniecione. Akurat się nie spierał z tym że
Pobierz Antorus - @Kotlet2137schabowy: to mi się bardziej taka Meganka podoba. Ale nie stać m...
źródło: comment_1596020612h36wPCYRgBu7QTspyzj6L0.jpg
@totti10: Matiz jak to matiz, jego kult wstydu jest już zakorzeniony wśród wszystkich. Z Clio nie widziałem żadnych memów ani złych opinii i heheszków z auta. Też nie wiąże żadnych emocji z motoryzacją. Samochód dla mnie to jedynie narzędzie do transportu i w dupie mam wojenki typu - francuzy to gunwo, tylko niemieckie auta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)