Wpis z mikrobloga

Rozwinięcie siatki zwężki jako giętej konstrukcji blachowej

Jeden z Widzów zapytał, czy pomógłym w odpowiedzi na pytanie, jak zwymiarować rysunek rozwinięcia tytułowej zwężki. Autor pytania zauważył, iż w Internecie jest mnóstwo poradników jak wykonywać tego rodzaju zwężki w programach do modelowania 3D z udziałem modułów blachowych, natomiast praktycznie ciężko znaleźć późniejsze sporządzanie rysunku.
W dzisiejszych czasach, w dobie maszyn CNC, wypalarek, różnego rodzaju giętarek, czy pras krawędziowych, wykroje zwykle przygotowane są z formatu cyfrowego, np. *.dxf, przez co sporządzanie dokładnych rysunków spada na dalszy plan na rzecz gotowych danych w postaci cyfrowej.
Na wzgląd tego, że sam bardzo niewiele dłubię w blachach, moja wiedza w sporządzaniu dokumentacji płaskich elementów giętych sprowadza się do bardzo prostych przykładów. Pomimo tego, próbuję wykonać taki rysunek w sposób intuicyjny, przez co nie mogę zagwarantować, że jest on wykonany w sposób prawidłowy. W związku z tym, w razie potrzeby proszę reagować w komentarzach, głównie mając na uwadze pomoc osobom, które chciałyby się sprawniej poruszać w omawianej tematyce.

Zapraszam: [[#140] Zwężka - siatka, rysunek i model konstrukcji blachowej w SolidWorks](https://youtu.be/oO05864Vy3o)

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inventor #catia #nx #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu
Pobierz InzynierProgramista - Rozwinięcie siatki zwężki jako giętej konstrukcji blachowej

...
źródło: comment_159588344840No0CQFi4GempPu5dyWWR.jpg