Wpis z mikrobloga

@Gandezz: Graty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja akt w maju podpisałem, od lipca mieszkam w swoim domu (tak, wiem, banku). Też 30 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale rata za dom z ogrodem pod miastem w cichej okolicy wyszła nam 300 zł więcej, niż wynajem dwóch małych pokoi w wieżowcu na dużym osiedlu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nizkii: @arbofi: 25-30 lat to najpopularniejszy okres i słusznie. Dzięki temu rata jest niska i nie ma stresy. Kto myśli ten będzie nadolacal te kredyt. Najlepiej systematycznie. Dlatego średni czas solary kredytu na takie okresy to jakieś 15 lat. Dzięki systematycznym nadllatom jak i większym okazjonalnym typu ktoś dostaje spadek, ci jest częste szczególnie przy małżeństwach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gandezz to moje 12 lat kredytu nie wygląda aż tak źle ( ͡º ͜ʖ͡º)

@czympyrympym: różnica jest taka ze op też może swój kredyt spłacić w 12 lat. Jak będzie chcieć dluzej to dłużej. Ty bez refinansowania tego nie zmienisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Gandezz: napisałeś że nie masz żony, w takim razie udało się wam wziąć hipotekę na dwie osoby prywatne w wspólnym gospodarstwie domowym? Jeśli tak to możesz napisać jak spełniliście te wymaganie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gandezz: też myślałem o wcześniejszej spłacie, ale biorąc pod uwage stopy i inflacja to nie bardzo się to opłaca w tej chwili A może bedzie jeszcze mniej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adankhazad: to trudno, takoe ryzyko :)
@Szejker-Szejker: ano
@RodzynR: rata niska, mogliśmy i na 20 wziąć, ale po co?..
@Carlit0: chyba Ty :) Na prawdę sądzisz, że mam zamiar spłacać go 30 lat? XD
@Idzi3: normalnie, napisaliśmy że będziemy razem prowadzić gospodarstwo domowe i tyle. Teraz brak małżeństwa to żaden problem, tym bardziej jak ma się ogarniętego pośrednika :)
@Tran_z_rekina:
  • Odpowiedz