Wpis z mikrobloga

na co mma odpowiedzieć na cierpienie?


@zapalsobiekota: Na drugą część mojego pierwszego komentarza, przecież ci napisałem.

Skoro jest to normalna część życia i każdy się musi z tym zmierzyć


@zapalsobiekota: Otóż nie musi, wystarczy nie zostać spłodzonym.

Skoro nie ma sensu Twoje życie to dlaczego jeszcze jesteś na ziemi?


@zapalsobiekota: Z dwóch, bardzo prostych, powodów:
1. Zostałem spłodzony.
2. Jeszcze nie umarłem.
@hehexdlollmao: To nie są proste powody, myślę że jakbym nie miał powodu żyć to raczej już by mnie tu nie było, i odpowiedziałem na temat cierpienia, w ogóle nie wszystko jest takie proste jak wam się wydaje
Wydaje mi się że jest jakiś cel tego wszystkiego, a jaki i czy się o tym dowiemy to się zobaczy
To nie są proste powody


@zapalsobiekota: Są, bardzo oczywiste w dodatku.

i odpowiedziałem na temat cierpienia


@zapalsobiekota: Nie odpowiedziałeś, ominąłeś moje pytanie całkowicie.

w ogóle nie wszystko jest takie proste jak wam się wydaje


@zapalsobiekota: To natalistom wszystko wydaje się proste, zrobię bombla i jakoś to będzie.

Wydaje mi się że jest jakiś cel tego wszystkiego, a jaki i czy się o tym dowiemy to się zobaczy


@zapalsobiekota:
@EndlessDream: kwestie moralne są tylko w waszych głowach, rozumiem cierpienie itp. ale nadal jest to dla mnie nie do przetrawienia, każdy cierpi, jedni sobie z tym dadzą radę drudzy nie, prosta zasada doboru naturalnego

Oczywiście nie piszę tu o depresji itp. rzeczach to się leczy i są skuteczne techniki na takie rzeczy
Z obniżonym nastrojem można samemu walczyć, lub chociaż próbować, wszystko zależy od człowieka i od tego jak został wychowany,
@DarkSajt żyje się dla emocji i wspaniałych, niezapomnianych momentów. Nic innego niż dzieci nie zapewni Ci tego. Ale z tego zdajesz sobie sprawę dopiero, jak już te dzieci masz :)
Jedyny minus posiadania dzieci jest taki, że masz dużo mniej czasu na hobby.
@Loob77: żadna chamówka, sama prawda niestety, już dość ludzi na tym świecie cierpi
Z dziećmi trzeba myśleć, a idealna sprawa to by była jakby się nie mogli rozmnażać według antynatalistów
niestety idealne rozwiązania nie istnieją i sam się o tym przekonałem, możesz napisać że dzieci są potrzebne, ale argument, który zapodałeś pachnie mocno ostrym zapaleniem pieluszkowym
@zapalsobiekota dzieciaku, wyzywanie na dzień dobry, to jest chamstwo zaściankowe. Piszesz mi rzeczy, które nijak nawiązują do mojej wypowiedzi. Nigdzie również nie napisałem, że dzieci są potrzebne. Ochłoń, uporządkuj te kilka myśli w głowie, a potem się publicznie wypowiadaj.
@Loob77: "żyje się dla emocji i wspaniałych, niezapomnianych momentów. Nic innego niż dzieci nie zapewni Ci tego. Ale z tego zdajesz sobie sprawę dopiero, jak już te dzieci masz :)"

to sam przeczytaj co napisałeś i nie odniosłem się stricte do tego że dzieci są potrzebne a do tego i w taki sposób jak ty to napisałeś
Sam wyzywasz mnie od dzieciaków nie wiedząc ile mam lat także nie wiem o