Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, jakiej firmy kupowaliscie kominy do swoich domów, przeglądam różne fora i sklepy internetowe i nie mogę się zdecydować. Wiem że schiedel ma renomę, ale czy aby na pewno jest warty tych pieniędzy? Z drugiej strony myślę nad firmą Konekt, ale ona raptem robi kominy od 10 kat. Trochę krótka, żeby myśleć o niej poważnie. Mylę się? Myślę nad rozwiązaniem kominów pojedynczych jak również w wersji dual. Potrzebuję podłączyć kominek oraz piec gazowy kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania. Wentylacja tych dwóch będzie prowadzona osobnymi kanałami.
#budujzwykopem
#instalacjesanitarne
  • 11
@asasello: Bez różnicy, za schiedla dopłacisz za renomę. Ja bym sobie postawił bez waty tylko z tymi dystanserami, najtaniej i najłatwiej wymurować. Natomiast nie mam pojęcia czy ta wełna robi jakakolwiek różnicę, może tylko izoluje pomieszczenia od tego ciepła ... ?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asasello: to po co stawiasz komin? Wywal ten gaz, wstaw pompę ciepła (np. powietrzną) i tak zapewne masz podłogówkę. Problem komina rozwiąże się sam.

@ksiak: pytanie dotyczyło rodzaju komina, Mirku. Pompę rozważałem, ale nakłady finansowe za duże. Więc będzie na gaz ziemny ogrzewanie.
Pompę rozważałem, ale nakłady finansowe za duże.


@asasello: jak za duże?
Pompa ciepła powietrzna to koszt około 15-20k
Za piec gazowy z przyłączem, kominem itd zapłacisz tyle samo.
Za gaz będziesz musiał płacić tak czy inaczej, pompa ciepła jest na prąd, czyli fotowoltaika i sobie rachunki obniżasz.
Ale jest opcja, że liczyłeś gruntową pompę to wtedy z 50-60k potrzebujesz ale to raczej nie ma sensu obecnie.
@asasello: trwalsza, jak dobrze zrobiona. 7 na 10 zawsze są kłopoty... koszt komina wpuszczanego około 150zł za mb. I takie kominy rozszczelniają się najczęściej na odcinku poziomym do kotła