Wpis z mikrobloga

Składniki na 16 babeczek:

* 250 g mąki pszennej typ 500
* 150 g cukru
* 2 łyżeczki cukru wanilinowego
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1 łyżeczka cukru z wanilią (nie jest to konieczne, ja lubię dodać)
* aromat wanilinowy, aromat pomarańczowy (dodaje ten pomarańczowy dla zapachu, można go zastąpić odrobiną skórki z pomarańczy/limonki)
* 1 jajko
* 250 ml mleka
* 120 ml oleju
* 2.5 łyżki kakao
* pół tabliczki rozpuszczonej czekolady (mleczna/gorzka - zależy od Waszych preferencji)
* pół tabliczki czekolady do pokrojenia na kawałki (tutaj ilość też zależy od tego jak bardzo czekoladowe mają być, ale nie polecam przesadzać)

Bazą pod moje inne smaki babeczek, jak waniliowe/sernikowe/bananowe czy z owocami, jest ten przepis (bez czekolady i kakao), więc ogranicza Was jedynie wyobraźnia ;)

Przygotowanie:

1. Mąkę przesiewamy przez sitko i mieszamy łyżką z pozostałymi suchymi składnikami.
2. Wbijamy jajko, dodajemy mleko, olej, aromaty.
3. Mieszamy mikserem do momentu połączenia składników i nie dłużej.
5. Dodajemy rozpuszczoną wcześniej i przestygniętą czekoladę, mieszamy krótko mikserem. Powstała masa powinna mieć konsystencje gęstego budyniu.
6. Wsypujemy kawałki czekolady i mieszamy szpatułką/łyżką, zbieramy z krawędzi miski potencjalnie niewymieszane dokładnie składniki.
7. Przekładamy do foremek. Osobiście używam papierowych włożonych do formy na muffinki. Masa powinna sama opaść z łyżeczki do foremki, resztę można ściągnąć łyżką. Jeżeli chcecie, aby babeczki były niższe to zostawcie 1 cm miejsca w foremce na wyrośnięcie, a jeżeli chcecie babeczki na koksie, to zalejcie prawie po same brzegi.
8. Dodatki: dla dodatkowego smaku można rozpuścić odrobinę masła orzechowego i nałożyć na masę muffinkową, zrobić zawijasy patyczkiem do szaszłyków. Lubie też na wierzch położyć płatki migdałów.
9. Pieczemy 20-25 min w temperaturze 200 stopni, grzanie góra-dół.
10. Po wyciągnięciu można sprawdzić patyczkiem czy ciasto na pewno się upiekło, może być lekko wilgotne.
11. Moj syn jest niemozliwy , mowi do mnie , bedziemy jesc babeczki ? Bo cassiopei robi :) ja ze tak. Poszedl do Mirka i mowi wujo chcesz jednom babeczkę ? On ze tak Anon na to Aha wszyscy jemy babeczki ;) poczym poszedł do kuchni wzial w reke rekawiczke silikonowa daje Mirkowi mowi masz wuja zaloz bo siii jest ;) hehehe ( dmuchaj chce kawalek , mniam mniam ) ;)
12. Równie dobrze można wsypać wszystko do miski i wymieszać mikserem do połączenia składników XD


#cassiopeipiecze -> do czarnolistowania/obserwowania
#mirkoprzepisypl #bojowkapiekarska #gotujzwykopem #pieczzwykopem
cassiopei - Składniki na 16 babeczek:

* 250 g mąki pszennej typ 500
* 150 g cukru...

źródło: comment_1595792298N4AJqg2CmPhIym1I1oDPB8.jpg

Pobierz
  • 25
@TenAnonToKlopoty: Używam ekstraktu z wanilii, ale u mnie na wsi było go ciężko dostać, w mieście z pewnością łatwiej ;) podałam aromat, bo raczej większość osób ma w domu. Masło też jest ok, robiłam ostatnim razem, trzeba pamiętać tylko aby je wystudzić.