Wpis z mikrobloga

@Colek: Zajrzałem akurat na xkom i złożyłem takie coś: https://www.x-kom.pl/lista/97dvxd5uf
Myślę że taka lista to lepszy stosunek cena/jakość. Karta wyraźnie mocniejsza, mniejszy SSD na system + wiekszy HDD, ale to już wedle uznania. 32 RAMu to obecnie przesada, sugeruję 16 z szybszym taktowaniem, pasuje do ryzena który przy okazji jest tańszy od tego intela. No i nie zaszkodzi kupować w różnych sklepach, procek czy GPU na pewno będzie gdzieś taniej.
  • Odpowiedz
@Colek: W tej cenie zdecydowanie Ryzen 5 3600 albo oczko wyżej, ew. jakiś Ryzen 7. Nie ma sensu pchać się w intela, bo możliwości upgrade praktycznie nie istnieją. Szczególnie że AMD deklarowało kompatybilność chipsetów 4XX z 4 generacją cpu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Colek: jesteś pewien że chcesz głośniki? Nie lepiej jakieś fajne słuchawki? Ja też kupiłem dysk 1tb na pierdoły i moment się zapełnił. Dobra decyzja że zalisacz gold bo prąd drożeje jak p------y
  • Odpowiedz
@guest: nie męczę się, nadal z nimi siedzę :P Ale fakt faktem - przez brak wsparcia SLI w prawie wszystkim równie dobrze mogłem jedną wziąć wtedy xD
  • Odpowiedz
@Colek: dobrze kojarzę że nawet ze wsparciem wyciąga w porywach 50% z drugiej karty? sto lat temu się tym interesowałem jak chciałem dokupić drugie 1070.

na szczęście kolejna generacja rtxów jesienią, 4 letnie gpu będzie można wymienić z czystym sumieniem
  • Odpowiedz
@Colek: Przemyśl tego intela i mówię to jako posiadacz 9600kf, podkręconego na 4.8. Wziąłbym teraz przyszłościowo AMD. Zreszta drogo za procka - mój kosztował 850 a płyta 700, płytę bierz od msi serie tomahawka bo maja dobre sekcje zasilania, zamiast Ssd weź m2 konieczne nvme były promki na Allegro z xkomu i sprzedawali samsungowe 2500 prędkości za 120zl - na system kilka programów i jakaś gierkę wystarczy a msi ma
  • Odpowiedz