Wpis z mikrobloga

@Colek: to nie 2015, że tylko intel mial procesory warte uwagi, teraz przy obecnych cepach amd one są po prostu nieopłacalne, szczegolnie z przeterminowana podstawka 1151v2 xD
  • Odpowiedz
@Colek: bez sensu 1660ti za 1600, jak można na promce za ~1100 wyrwać 1660super. Taniej i imo lepiej wyjdzie ryzen5 3600 z jakimś mobo b450. Ramki cruciale 3200cl16, obudowa też nie warta tej ceny - tanio silentiumPC signum sg1tg, drożej meshify C. Zasilacz też obskoczyc mniejszy.
  • Odpowiedz
silentiumPC signum sg1tg


@Colek: jeśli chodzi o signuma zwróć uwagę wtedy na zasilacz. jeśli masz koszyk na dyski i zasilacz niemodularny cholernie ciężko upakować tam przewody, u mnie właściwie praktycznie nie ma miejsca i musiałem za tacką płyty je ułożyć na płasko. jeśli signum to od razu patrz na modularne/krótkie zasilacze, serio
  • Odpowiedz
@Colek: przeciez ten intel jest najlepszym możliwym procesorem w tej cenie i #!$%@? ryzena az milo, jeśli chodzi o grafe to jak wyzej 1660S, jesli chodzi o dysk to kwestia gustu (ale polecam nie wpadać w pułapkę myśleniową i wziąć najlepiej 1tb ssd najlepiej na m2 ale zwykly na sata tez styknie, jeśli chodzi o ram to brałbym 4x4gb (dwa razy do koszyka ten model) https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8-gb-3600mhz-cl18-cm4x8gd3600c18w4-6276718/ a zasilacz to wystarczy ten
  • Odpowiedz
@Gronbar: przy programowaniu i niektórych programach tyle RAMu jest potrzebne. Ja aktualnie na swoim sprzęcie mam 64GB i używam jedynie 18GB przy otworzonej przeglądarce i IDE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Colek a co do signuma ogólnie polecam mimo wszystko dyski 2,5 w raid0 i wyjecie kieszeni 3,5, są uchwyty na montaż 2,5 za tacka i to ma już sens
  • Odpowiedz
@siadatajta: 9600K może być lepszy od 3600 (lub innego AMD) tylko w specyficznych zastosowaniach - gry <1440p z 2080 lub 2080ti. Skoro kolega planuje zakup słabszej karty (jak to 1660ti) to nie zauważy żadnej różnicy bo będzie ograniczony przez GPU, a przy programowaniu zdecydowanie będzie żałował tylko sześciu wątków.

Nie mówiąc już o przestarzałej podstawce Intela i możliwości upgrade'u procesora wyłącznie z drugiej ręki.
  • Odpowiedz
@Colek: słabiutko w tej cenie. Mam 8600k od dłuższego czasu i powoli będzie brakować mocy a możliwości upgrade praktycznie żadne albo bez sensu. Nie idźcie tą drogą.
  • Odpowiedz