Wpis z mikrobloga

Dobra mirki jest sprawa. Jadę dzisiaj w pierwszą daleką podróż samochodem. Sprawdziłem stan opon, wszystkie oleje, światła, klakson, wycieraczki i szyberdach. Niestety nie mam klimatyzacji, ale to mniej sprawdzania. Kupiłem na drogę 2 energetyki, gdy będę miał moment słabości. Powiedziałem członkom rodziny, że wyjeżdżam i jeżeli nie zadzwonię do danej godziny to coś może być nie tak. Pożegnałem się z psem i dziewczyną. Od razu mówię że nie jestem doświadczonym kierowcą, więc bądźcie wyrozumiali jeżeli coś przegapiłem. Dodam że trasa liczy ponad 120 kilometrów w jedną stronę. Może i nie jakoś bardzo daleko, ale też nie zupełnie blisko, można powiedzieć że średni dystans. Trzymajcie za mnie kciuki.
#motoryzacja #podrozujzwykopem
  • 90
  • Odpowiedz
@Anhed: Zapomniałem dodać, słoiki z rosołem mam na tylniej kanapie pod kocem. Ogólnie trasę sobie zaplanowałem z 3 przystankami, żeby rozprostować nogi i właśnie aby coś zjeść.
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Nie ma co szarżować. Lepiej jechać wolniej, ale dojechać. Mam nadzieję że w 4 godziny się wyrobie. Może i wysoko stawiam poprzeczkę, ale jestem ambitnym kierowcą. 8 godzin jazdy w obie strony to nie byle co.
  • Odpowiedz
@kubaszub: Pamiętaj, żeby dobrze przypiąć kufry do karocy i mam nadzieje, że posiadasz zestaw naprawczy "małego kołodzieja" na wypadek, gdyby koło złamało się na kamieniu. Do tego pamiętaj, dawaj koniom czasami odpocząć, a wtedy się prześpij sam. Uważaj na drogi przez las - tam mogą czaić się bandy rabusiów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 89
@kubaszub: ja bym nie brał tej trasy na raz. Lepiej ogarnąć sobie w połowie drogi nocleg i druga połowę na następny dzień jak będziesz wyspany
  • Odpowiedz