Wpis z mikrobloga

W związku z problemem brzydkiego zapachu chwile po włączeniu i wyłączeniu klimy oraz rozłożenia rąk przy odgrzybianiu granatami, sprayami i nawet ozonowaniu ( po ozonowaniu poprawiało się nieco dłużej, ale smród i tak wrócił)
Zrobiłem urządzenie do mycia parownika . Tylko tak jesteśmy w stanie usunąć źródło powstawania brzydkiego zapachu.

Z mojego doświadczenia we warsztacie zauważyłem, że dostęp do parownika jest w miarę ok w większości aut w okolicach nóg pasażera.

Dostęp do parownika w moim e90 jest pod nogami pasażera, demontujemy osłonę i wyciągamy czujnik temperatury.

W większości aut można dojść przez czujnik lub otwór po filtrze kabiny, w innych przypadkach można również przez rurke od chłodzenia schowka lub wyciągniecie wentylatora.

Polecam fajne urządzenie można profesjonalnie odgrzybić klimę ( w ASO za takie cos biora 250-300zł) to urządzenie pomaga gdy nawet ozonowanie nie daje rady !!

Przyczyna smrodu z mojej klimy były bardzo małe resztki liści które dostał się zapewne przez podszybie i jakimś cudem filtr je puścił ( może ktoś źle wcześniej go wsadził ??)

Przyczyn tych zabrudzeń jest wiele, ale najczęściej to zaniedbania właściciela oraz warsztatu obsługującego nasz pojazd:

-nieregularna wymiana filtra kabinowego
-nieprawidłowe umieszczenie filtra
-filtr niskiej jakości z niezachowanymi wymiarami
-jazda bez umieszczonego filtra
-zalegające liście na podszybiu lub w okolicach ściany grodziowej
-niefachowa naprawa powypadkowa (źle poskładana nagrzewnica)
https://www.youtube.com/watch?v=Qohus-UE1vY
https://www.olx.pl/oferta/skuteczne-odgrzybianie-klimatyzacji-CID5-IDFI6YY.html
#majsterkowanie #zrobtosam #motoryzacja #klimatyzacja #auto #warsztat #odgrzybianie #problem #samochody #bmw
Koraliki - W związku z problemem brzydkiego zapachu chwile po włączeniu i wyłączeniu ...

źródło: comment_1595625662EqTmgo2hoeVUngHNFJ1Sar.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Nie było takiej potrzeby, dojście przez czujnik jest z tej samej strony co dmuchawa.
Klima nie śmierdzi więc uważam że dojście czujnikiem było OK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz