Wpis z mikrobloga

@cyberpunkbtc jako totalny laik w porównaniu do ciebie
wytłumacz mi czemu uwazasz że LN jest git i generalnie zachwalasz BTC skoro w praktyce jest drogie (opłaty za transakcję) i wolne, czyli na chwilę obecną nie spełnia swoich podstawowych założeń, jako cyfrowy pieniądz, chyba że uważasz jak niektórzy że to 'cyfrowe zloto' choć ja tak nie naxywalbym czegos co w ciągu kilku godzin potrafi stracić kilkadziesiąt procent :)

#bitcoin
#ethereum #kryptowaluty
  • 24
@Drewmalino: odniosę sie tylko do drogich opłat. Nie podejrzewam Cię bron boże o kłamstwo, uważam, ze tylko powielasz fake news. Zrobiłem eksperyment i regularnie wysyłałem BTC, w czasie najbardziej zajętej sieci wiele razy dając fee 1 sat, czyli opłatę bliską zero. Wszystkie przelewy dochodziły najpóźniej "do rana".Jeśli to jest drogo, to ile będzie tanio? Siec ma dopłacać czy cos?
@Drewmalino: doczytałem do końca,. Czy możesz mi podać przykład, kiedy BTC straciło na wartości "w ciągu kilku godzin kilkadziesiąt procent"? Możesz podać, czy tak po prostu #!$%@? bez sensu?
@Drewmalino: Z pewnością nie dzisiaj. Jutro załóż nowy wątek to możemy na ten temat podyskutować i ci odpiszę.
Nie mam pojęcia skąd wziąłeś że jest wolne i drogie jeśli jest dokładnie na odwrót. Ja używałem wielokrotnie, wielu portfeli, miałem dwie implementacje noda, LND i Acinq. Wszystko działa bardzo szybko i bardzo tanio. Tak samo znajomi bitcoinowcy, żaden nie narzeka. Nawet tu na mirko ludzie robili rozdajo i wysyłali sobie i różnym
@Drewmalino: Nie było wtedy Lightninga (lub był w jakiś powijakach). LN to według wyliczeń najlepiej skalujący się system (im więcej osób, tym potencjalnie większa wydajność).

Chyba, że nie używasz Lightninga to tak, czekasz i płacisz
@Drewmalino: 2007? Przyjmuje, ze zrobiłeś literówkę, chodziło o 2017. A teraz zobacz wykres ceny BTC do dolara, może nawet nie od początku, bo to bez sensu, ale od powiedzmy od pięciu lat. Odłóż dzisiejszą cenę 9k cos tam na wykresie. Powyżej kreski, będziesz mial, tych, którzy stracili, poniżej, tych, którzy zyskali. Jak Ci wyjdzie? Opłacało sie czy nie?
@cyberpunkbtc @fervi @Obruni ktoś mi napisał że LN jest dziurawy i trzymanie na tym środków to proszenie się o ich utratę. Oraz żeby blokować.odlokować btc na LN trzeba płacic fee on chain, oraz że obecnie znacznie więcej BTC jest zamrożone na ETH niż na LN.
Co mu odpisać? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Drewmalino: Niech wskaże te dziury, devki bardzo się ucieszą. Albo lepiej, nich ukradnie jakieś BTC z LN. Jakoś nikt jeszcze tam ni stracił. Wykresy ile jest "zamkniętych" BTC w kanałach nie jest istotny, ci idioci nie rozumeją jak działa LN. Na kanale masz 1 BTC to możesz nim przesłać kilkadziesiąt BTC w kilka sekund, to nie ma znaczeynia.

Poza tym nie można stwierdzić ile jest faktycznie BTC w LN bo są
@cyberpunkbtc dostałęm odpowiedź
Chociażby ostatnie odkrycie dużego wektora ataku na LN Flood & Loot. A kanał możesz sobie trzymać otwarty do usranej śmieci (a raczej dopóki ktoś ci nie zajumie z niego środków xD) tylko tak się zastanawiam, jak wszyscy przejdziemy na LN to ciekawe kto będzie utrzymywał sieć.

Możesz sobie krzyczeć w internecie jakie LN to fenomenalne rozwiązanie a tymczasem tego gówna poza paroma bitcoin maksymalistami nie chcą używać nawet giełdy.