Wpis z mikrobloga

Druga rzecz to konieczność budowy ścięgien i kości. Grubas ma to niejako "naturalnie", chudzielec musi długie, dłuuuuugie lata poświęcać na wbudowanie wapnia w struktury kości i budowę ścięgien, inaczej mięśnie po prostu nie mają prawa zacząć rosnąć. I dopiero po tej fazie może budować sylwetkę.


@tomtom666: Możesz rozwinąć ten temat albo zarzucić linkiem, po polsku jeśli coś jest, bo mój angielski jest inwalidą. Ciekawy temat.

Dobrze rozumiem że chodziło Ci o to że to jest do osiagniecia(taka sylwetka dla suchoklatesa) naturalnie, ale potrzeba większego czasu niż 3 lata? Chłopak na tym zdjęciu jest młody więc nabiera inaczej masę niż dorosły ukształtowany człowiek.
Do tego perspektywa: szkoda że drugiego zdjęcia nie zrobił w tej samej pozie, chciałbym zobaczyć jak zmieniła się jego szerokość barków, bokiem wygląda to korzystnie, ale pewnie od przodu już tak fajnie nie
  • Odpowiedz
@robertkk: po prostu trzeba czasu, kości będą rosnąć, jeśli będzie wystarczająco dużo wapnia, witaminy D3 i cynku w diecie. Co do kolagenu (ścięgien, wiązadeł etc), jeśli jest wystarczająco dużo białka, cynku, miedzi, bodajże selenu i witamin z grupy B, też będą powoli rosnąć. Nie ma tu magicznego składnika, przy którym urosną szybciej, podobnie jak nie ma takiego przy wzroście mięśni. Można próbować jeść kolagen, ale badania dają sprzeczne rezultaty i
  • Odpowiedz
@Heroina340: nie mam za bardzo linków nawet po angielsku, kiedyś o tym czytałem, ale bardzo dawno temu i nie odszukam źródeł.

Taka sylwetka jaką miał na pierwszym zdjęciu może wynikać z wielu czynników, jeśli po prostu z głodzenia się, to w kilka lat może to nadbudować, ale jeśli z innych problemów, to nie ma zmiłuj. Czepiłem się sformułowania "każdy może to osiągnąć w 3 lata" - no nie każdy w
  • Odpowiedz
W badaniach gdzie uczestniczy ćwiczyli dokładnie w ten sam sposób i jedli w dokładnie ten sam sposób, różnice w indywidualnym przyroście mięśni były ponad dziesięciokrotne - czyli ludzie z najwyższym potencjałem mają 10 razy szybszy przyrost mięśni w porównaniu z tymi z najniższym. Można zgadywać, że wśród takich suchoklatesów jest najwięcej osób z najniższym potencjałem.


@tomtom666:
O to jest ciekawe badanie, tak samo jak temat tego że chudzi muszą dłużej
  • Odpowiedz
@Heroina340: no niestety, ja z kontuzjami też mam ciągle zabawę. Ale co zrobisz, nic nie zrobisz, trzeba po prostu ćwiczyć wolniej i bardziej dbać o mikro / makroelementy niezbędne do budowy kości, kolagenu i chrząstki.
  • Odpowiedz