Wpis z mikrobloga

@radziuxd cześć, jeżeli pozwolisz to mam pytania odnośnie raty czy jest ona równa czy malejąca? Jeżeli równa to jak wysoka?

Czy przed wzięciem kredytu korzystałeś z usług jakiegoś doradcy kredytowego?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piechurek9: tak korzystałem z usług doradcy, jestem bardzo zadowolony z jego pomocy i wkładu w załatwienie sprawy.

Rata jest równa, wyniesie na ten moment 749zł + ubezpieczenie na życie średnio ok. 70zł (wymagane przez 5 lat).
  • Odpowiedz
@radziuxd jak ze zdolnością w czasach covid? Ostatnio jak mi doradza wyliczał to rozstrzał między różnymi bankami ogromny. Od zera w Pkobp do 750k w BNP Paribas właśnie, no ale było to z 1.5msc temu j się zastanawiam czy się już zaczyna "uspokajać"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@takwlasnie: no jest ciężej, czepiają się branż, czepiają się umów. Z miesiąca na miesiąc coraz gorzej i mam sygnał, od któregoś mirka, że w lipcu też jeszcze warunki w BNP się pogorszyły.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@radziuxd: na 30 lat czyli musisz oddac około 190%, lepiej wziasc na 10lat i wychodzi 120%

@BanzMakeHerDance: nie. Lepiej wziąć na tyle żeby nas rata miesięczna nie bolała i nadplacac. Oni tego nie sprawdzają 30 letni kredyt możesz wtedy w 20 lat spłacić a komfort psychiczny bez porównania większy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam nadzieję że wybrałeś kredyt, który można od podatku nadplacac, najlepiej przez internet.

@FrasierCrane: tzn?mógłbyś wyjaśnić?

@zepsutyzachod: autokorekta w telefonie sorry. Prowizji nie podatku.
Niektóre banki przed pierwsze lata kredytu biorą prowizję za nadpłatę s część nie daje możliwości zrobienia tego online. A to jest bardzo wygodne i masz opcje do wyboru skrócenie okresu lub obniżka raty, nie ma minilmanej kwoty nadpłaty itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bushi13: z doradcą, trafiłem bardzo fajnego gościa zupełnie przypadkiem, on nic nie bierze, dostaje dopiero profit z banku, który wybiorę i podpiszę umowę. No był tak wporzo, że jeszcze flachę dobrej łychy mu zawiozę. ()
  • Odpowiedz