Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem z dziewczyną od pewnego czasu. Z obu stron pojawiło się uczucie. Niby bajka ale stoję teraz przed poważnym wyborem. Niejako ona albo praca. Ostatnio dostałem propozycję pracy w większym mieście. Byłby to znaczny skok jeśli chodzi o finanse jak i rozwój zawodowy. Nie ma opcji aby ona przeniosła się razem ze mną. W obecnym mieście ma bardzo dobrą i dochodową pracę. Poza tym nie chce się przenosić nigdzie indziej. Pewnie w tym impasie wybrałbym uczucie jednak pewne fakty z przeszłości dziewczyny siedzą gdzieś w głowie. Przeraża mnie fakt w jaki zostawiła swojego byłego. Będąc w związku spotykała się ze starszym facetem. Niby tylko początkowo kolegą, z którym dobrze jej się rozmawiało i bardzo ceniła sobie jego uwagi o życiu. Potem jednak przerodziło się to w miłość do niego. Dla niego zostawiła swojego byłego. Facet to wykorzystał i generalnie nie będąc w związku poużywał ją sobie w łóżku ale nie chciał się angażować. Teraz niby nie mają kontaktu a ona w stosunku do mnie pokazuje, że naprawdę jej zależy i wkręciła się mocno. Boje się jednak tego, że powtórzy się to w przyszłości bo dziewczyna bardzo lubi poznawać nowych ludzi, rozmawiać z nimi. Gdyby nie jej przeszłość zdecydowanie odrzuciłbym propozycję pracy. Budowałbym z nią przyszłość. Boję się jednak, że ona zrobi znów nieoczekiwany zwrot akcji a ja zostanę jedynie ze straconym czasem... #anonimowemirkowyznania #zalesie #zwiazki #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f17dfb483e35d1fc753c112
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę

[==================......................] 45% (105zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem stary. Jedno (twoja praca) z drugim (jej przeszlosc) nie ma nic wspolnego. Wyglada mi to raczej, jakbys szukal na sile powodu, aby ja zostawic. Przed zwiazaniem sie z nia nie miales nic przeciwko jej przeszlosci. Dopiero jak pojawila sie praca, to zaczales sie nad tym zastanawiac.
  • Odpowiedz
Junkers: Zdecydowanie wybierz prace. Dopóki nie jesteście zaręczeni/ małżeństwem nie masz 100% pewności że po miesiącu nie powie ci "fajnie było,ale..." (Nie że po małżeństwie jest idealnie ale to bezpieczeństwo jest ciut wyższe, choć i tu rożnie bywa) w takiej sytuacji nie masz ani dziewczyny ani roboty. Wybierając pracę tracisz jedną składową ale hej o ile jesteś normalny i nie jesteś przegrywem w nowym mieście znajdziesz kogoś nowego, może i lepszego
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Nawet jakby to była miłość życia i by była idealna to wybierz pracę. Jeszcze rozumiem jakby to była praca za granicą, ale jak jest to w Polsce to nie widzę przeszkód, by wybrać pracę i dalej mieć dziewczynę. Najwyżej nie pyknie przez odległość i tyle.
  • Odpowiedz
PustyBydlak: Stopniowo wychodziło o tym facecie kiedy rozmawialiśmy szczerze (mam nadzieje, z jej strony) o przeszłości. Od samego początku mnie to wkurzało. No ale paradoksalnie też coś do niej poczułem. Generalnie dobrze nam ze sobą. Jeszcze ze soba nie mieszkamy chociaż pojawiły się takie nieśmiałe plany. Co prawda z tego co ona mówiła z jej poprzednim też przestała się dogadywać po zamieszkaniu. I wtedy czuła, że nie jest pewna tamtego związku.
  • Odpowiedz
WalecznyOrangutan: Wydaje mi się że jeśli nie utrzymuje z nim kontaktu, to nie masz się na razie o co martwić, skoro jednak inne przesłanki z przeszłości dają niekoniecznie dobry jej obraz (pomyśl o wielu rzeczach które zataiła) to wybrałbym pracę. Z drugiej strony ona też może tak jak ty myśleć o sobie i nie zmieniać miejsca zamieszkania i pracy

Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz
WybuchowaStara: Myślę, że raczej ona nie ma z nim kontaktu. Jednak gdzieś tam w głowie siedzi to z tyłu, że może ze mną być tak samo jak z byłym. Tym bardziej, że jesteśmy swoim przeciwieństwem. Jestem typowym nerdem, ona ekstrawertyczką. Ja lubię spokojnie spędzać czas, nie musze mieć koło siebie ludzi. Ona przeciwnie. Lubi spotykać się z ludźmi itp. Boję się tego, że kiedyś ktoś zacznie ją podrywać jak ten facet.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Bez tej akcji z kolegą to raczej obstawiał bym pracę. Ale jak jeszcze dodałeś to że spotykała się ze staryszym facetem będąc w związku i zostawiła swojego byłego. To bez sensu. Skoro ona nawet Ci to mówi i uważa że to nic złego, lub ostrzega cię podświadomie.

Nawet się nie zastanawiaj, wybierz pracę. Kobieta jednego dnia jest, drugiego nie ma. Nigdy nie możesz budować swojej przyszłości na podstawie tego że ktoś akurat teraz jest z tobą w związku, bo to nigdy nie jest nic pewnego.
A twoje życie to twoje życie. Pamiętaj zawsze musisz być dla siebie na pierwszym miejscu. Masz możliwość budowania sobie lepszej przyszłości to wybierz to.
Typowe też jest to, że ona się nie przeprowadzi.. #!$%@? ci powiem. Jak komuś szczerze zależy, nie byłby to większy problem. A tutaj już ładnie cię zrobiła, że nie ma takiej opcji że ona miała by się
  • Odpowiedz