Wpis z mikrobloga

Co do prawa. Mamy w kraju trójpodział władzy, w związku z czym władza ustawodawcza, sądownicza i wykonawcza mogą się wzajemnie kontrolować i ograniczać w razie potrzeb


@Wijj: i zgadnij w czyich rekach sa wszystkie 3 wladze xD

Sie #!$%@? do @Majku_ sama nie wiem o co. Uwaza sie za katolika, przestrzega przynajmniej czesci zasad kosciola, pewnie ma przyjete sakramenty no to jest katolikiem. Nie baw sie w lewaka ktoremu
  • Odpowiedz
@jimlahey: Ja nie jestem protestantem, nie wyznaję żadnej religii. Sumę czytałem fragmentarycznie, szczerze mówiąc nie jest zbyt ciekawym dziełem jak i sama teologia nauką. Zawiera mnóstwo ciekawych twierdzeń, niestety niczym nie popartych.
  • Odpowiedz
@Wijj: czy nieprzestrzeganie wszystkich przepisow prawa wyklucza Cie z bycia obywatelem tego kraju?

Nad prawem zawsze można dyskutować nie jest kwestią niezmienną i w czasie często ulega i ulegało zmianie.


@Wijj: Sugerujesz, ze w pismie swietym sie nic nie zmienilo przez 2k lat? przeciez nawet JP2 dodal sobie tajemnice rozancowa bo w sumie tak xD
  • Odpowiedz
@MangoZjem: kolega musi pokazać swoją wyższość ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@Wijj: ja mówię o istocie wiary, a Ty wciąż o nomenklaturze.
Co ma dla mnie, jako katolika i człowieka, większe znaczenie? To, że rzekomo różaniec przywędrował z Indii, czy to, by żyć zgodnie z dwoma przykazaniami miłości? Żeby ludzie więcej opierali się na przykazaniach miłości właśnie, a mniej truli dupę, jak Ty teraz, to
  • Odpowiedz
  • 1
@MangoZjem To obywatelstwo i należenie do jakiegoś odłamu religii to nie to samo i działa na innych zasadach. Nie da się być wyznawcą mahajany tylko trochę np. Wierzę w przekaz Buddy Siakjumaniego ale nie wyznaję sześciu transcendentalnych cnót.... Podobnie jest z byciem katolikiem albo jest się w calości albo wcale, dodatkowo polecam zapoznać się z definicją obywatelstwa. Co do zmian nie mówię że w kościele nic się nie zmnieniło, pokazałem w
  • Odpowiedz
  • 1
@Majku_ Wciąż nie rozumiesz o co mi chodzi ok wiara ma dla ciebie większe znacznenie, ale to nic nie zmienia. Bo sama wiara i przykazania wrdług nauk kościoła nie wystarczą.
  • Odpowiedz
@Sakura555: większość Polaków chodzi do kościoła, bo im rodzice każą, albo z przyzwyczajenia. Nawet jak już są mało inteligentni i faktycznie wierzą w te bzdury to i tak większość nie przestrzega nawet podstawowych fundamentów wiary katolickiej i spokojnie mogliby przejść na jakiś protestantyzm czy inne bzdury, ale dalej trwają w katolicyzmie, którego nie przestrzegają... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
. Co do zmian nie mówię że w kościele nic się nie zmnieniło, pokazałem w któryms komentarzu że wiele rzeczy się zmieniło, często wbrew naukom samego Jezusa i biblii.


@Wijj: to dziwne bo na kontre porownania wiary do prawa napisales "ale prawo nie jest niezmienne".

Podobnie jest z byciem katolikiem albo jest się w calości albo wcale


@Wijj: tak chcialby kosciol aby manipulowac glupim stadem. jednak sami ksieza
  • Odpowiedz
A że KK mianuje się spadkobiercą Jego spuścizny, to staram się wyciągnąć z KK wszystko, co najlepsze, nie zgadzając się bezkrytycznie z tym, co budzi moje moralne wątpliwości.

@Majku_: problem jest taki, że dokładnie tak samo uważają prawosławni (tzn. że są następcami "pierwszego" Kościoła), a protestanci twierdzą że mają następstwo ze względu na naukę, a nie ciągłość sukcesji w sensie nakładania rąk - każdy uważa że to on jest właśnie
  • Odpowiedz
  • 0
@MangoZjem Wtedy przyjmujesz oficjalne stanowisko kościoła, szeregowi księża nawet jak się nie zgadzają nie mają nic do gadania, składaja przysięgę wierności biskupom, którzy decydują o prawdach wiary, dogmatach itd. Wierzysz w dogmat o nieomylności papieża?
  • Odpowiedz
Wtedy na mój argument, że istnieje kilkanaście innych bardziej normalnych czy też bardziej progresywnych odłamów chrześcijaństwa jak luteranizm, kalwinizm czy RKK zapada martwa cisza albo mówią, że czemu mają zmieniać religię skoro wychowali się jako katolicy ¯\(ツ)/¯ logiki w tym zero.


@Jozuhve_z_PL: Wchodziłeś w szczegóły różnicy poszczególnych konfesji? Zarówno luteranie jak i kalwini wierzą w predestynacje(odgórne przeznaczenie do zbawienia przez Boga) co według mnie kłóci się z sensem wolnej woli.
  • Odpowiedz
@Sakura555: kto temu typu powiedzial,ze te okulary siada do gajeru? ()
w ogóle zawsze mnie to nurtowalo, że są czasem tacy ludzie których no nie znosisz, uważasz za obslizglych, nieakceptowalnych pod żadnym względem typow, a później dowiadujesz się, że taki ktoś nie dosc że ma kumpli, to jeszcze nawet żonę (_ )
z Kurskim jest dokładnie to samo. co ta kobieta
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria: Zdaję sobie sprawę z tych różnic, między innymi z braku doktryny konsubstancjacji w kalwinizmie. Zwróć uwagę na jednak to że wielu polskich (nieświadomych) katolików, którzy chodzą ślepo do kościoła nie wie o tych różnicach i doktrynach, a jeśli im coś nie pasuje w zachowaniu księży to mogą zmienić konfesję, bo przeciętny Polak katolik nie zaprząta sobie głowy doktrynami i teologią. Luter właśnie był znany z antysemityzmu, a luteranie spalili
  • Odpowiedz