Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@? gdy ktoś dodaje ogłoszenie z mieszkaniem do wynajęcia przykładowo za 1800pln a w opisie czyli parametrach oferty których nie da się przefiltrować dochodzi czynsz z dupy który magicznie dokłada drugie tyle do finalnej kwoty najmu. Kiedy OLX / OTODOM zrobią z tym porządek żeby czynsz był pokazywany w finalnej głównej kwocie ogłoszenia która się wyświetla w listach wyników wyszukiwania. Hitem było jak znalazłem 3pokojwe mieszkanie na obrzezach miasta za 1500pln a w parametrze czynszu magiczna kwota 1900 xD

#zalesie #gorzkiezale #nieruchomosci #otodom #olx #dom #mieszkanie
s.....y - Ale mnie #!$%@? gdy ktoś dodaje ogłoszenie z mieszkaniem do wynajęcia przyk...

źródło: comment_1595274867NvJ01neBCoCVamqChBq07O.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja się bawię w przeglądanie trochę hobbystycznie, więc i mniej emocji z mojej strony, jednak fakt, rekordziści potrafią namieszać. Czynsz 1400 plus 500 dla spółdzielni plus śmieci i woda/os. i ogrzewanie elektryczne w okolicy 250. Z tego co widzę to takie najdłużej się utrzymują. Wspominam też uczciwie opisane, ale z abstrakcyjną ceną, jak na okolicę i warunki. 1800 zł za gołe mieszkanie. Nawet kranu w kuchni nie było. Minął kwartał i ogłoszenie
  • Odpowiedz
@s-k-fantasyfactory:
Strasznie to jest frustrujące. Dzielenie np 1500 odstępne + 300zł czynsz dla administracji + opłaty 250zł. Gdy szukam czegoś na wynajem to mam wywalone ile z tej kwoty zabierze sobie właściciel, a ile pójdzie dla administracji - tylko ile ja wyłożę. Poza tym nie wiem czy oni na prawdę sądzą, że jeżeli ktoś ma do wydania 1500-1600zł na mieszkanie, ale zobaczy wspaniałe zdjęcia i opis mieszkania za 1500+300+250 to
  • Odpowiedz
@s-k-fantasyfactory: Miałem taki przypadek, gdzie w nagłówku ogłoszenia podana cena 1500zł. W ogłoszeniu 1700zł. Dzwonię by się dowiedzieć która kwota jest aktualna. A stare babsko po drugiej stronie słuchawki zrzędzi, że żadna bo tyle osób od rana dzwoni i się nie umawiają. A cena obecnie wzrosła do 1800zł, dodatkowo żąda pokazania umowę o pracę, by miała pewność że stać mnie na wynajem. Ręce opadają.
  • Odpowiedz
Jeszcze jedno zagadnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co uważacie za pokój? zamknięte pomieszczenie, oddzielona przestrzeń czy faktycznie pomieszczenie przeznaczone jako pokój. Pytam bo duża ilość osób wlicza w parametry ogłoszenia co do liczby pomieszczeń pokój jako np. kuchnię, pomieszczenie gospodarcze albo coś inną klitę bez drzwi. Na moje rozumowanie w pokoje powinny wliczać się wyłącznie faktyczne pomieszczenia które są normalnymi pokojam a nie jakieś podciąganie czegoś co nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@s-k-fantasyfactory: odpowiem dowcipem

Młode małżeństwo kupiło nowe mieszkanie. Wprowadzają się a tam w sypialni - kuchnia. W łazience - kuchnia. W salonie - kuchnia. W kuchni - kuchnia. Nagle przychodzi sprzedawca i mówi:
- Przepraszam, że niepokoje.
  • Odpowiedz
@s-k-fantasyfactory: o właśnie, kolejna irytująca rzecz, szukasz mieszkania dwupokojowego, w filtrach wybierasz 2 pokoje, no i wyświetla się pełno mieszkań gdzie jest jeden pokój(sypialnia) i otwarty salon z kuchnią. Według mnie jeżeli wybieram w filtrach 2 pokoje to oczekuje dwóch oddzielnych zamkniętych pomieszczeń, a nie czegoś takiego.
  • Odpowiedz
@s-k-fantasyfactory: w ogłoszeniu to jeszcze nic. U mnie kiedyś dopiero w umowie pojawiła się dodatkowa opłata 100 zł "na wywóz śmieci". Właściwe to gdyby od razu gdzieś to doliczyli to bym tam mieszkał, ale uznałem, że jak tak kombinują to pewnie w wielu innych miejscach też "zapomnieli" o czymś powiedzieć.
  • Odpowiedz
Patologia podobna jak w motoryzacji, gdzie większość chce tanio, dobrą furę z przebiegiem <200000. W mieszkaniówce obowiązuje magiczna kwota 2000 za wynajem. Wystarczy ustawić wyższą kwotę i wtedy większość ofert ma realne ceny.
  • Odpowiedz
@s-k-fantasyfactory: Kur... ile razy szukałam mieszkania Np 2 czy 3 pokojowego. Ogłoszenie MIESZKANIE 3 POKOJOWE. klikasz sobie a tu POKÓJ + SALON Z ANEKSEM XD
Wiesz.. jeśli to by była rodzina to chyba Ok, ale jak się chce wynająć mieszkanie ze znajomymi to nikt nie będzie spał w salonie obok kuchni otwartej. XDD
Zero pomyślunku
  • Odpowiedz