Wpis z mikrobloga

@Sigurdsdottir: Ogólnie jako osoba żyjąca jakiś czas w Danii i mająca kontakt z wieloma osobami pracującymi w Szwecji i Norwegii odradzam emigrowania dla podstawowych prac do, któregokolwiek z tych państw, tutaj przede wszystkim poszukiwani są specjaliści, a jak nie to idź chociaż na jakiś magazyn czy zrób durny kurs spawacza lub zainteresuj się stolarstwem/murarstwem bo bez tego to będziesz bardzo krucho tam żył, i już lepiej do jakichś krajów typu nl/de/uk
@Sigurdsdottir: Dodam, że w sumie to ogólnie niezbyt polecam Norwegie, dość zamknięte społeczeństwo, depresyjna pogoda, ceny najgorsze w całej skandynawii no ale widoki, natura i trzymanie swojej łódeczki nad jeziorkiem wynagradza wiele(chociaż ja na swoją w dk nie narzekam( ͡° ͜ʖ ͡°))
@Sigurdsdottir: Ja akurat pracuję w IT więc wszędzie mi się dobrze żyło, ale kraj ogólnie bardzo przyjazny, ludzie, kultura pracy, sprzyjająca pogoda i ceny sensowne w stosunku do przeciętnych zarobków, największym problemem tutaj są podatki, zżerają wielką ilość pensji brutto, więc lepiej odrazu pytać o netto, a druga sprawa to koszty mieszkań jeśli chcesz kopenhage to odradzam, ja za swoje mieszkanie płacę koło 18k dkk ale no blisko centrum kopenhagi i
@Sigurdsdottir: No i musisz odłożyć przed wyjazdem sensowną sumkę, nie wiem czy byłeś gdzieś już na emigracji, ale tak jak w wielu państwach, zanim wynajmiesz często wymagają od ciebie 2-3miesięcy przedpłaty za mieszkanie jako jakaś tam forma zabezpieczenia, tak tylko mówię bo ludzi w PL to często dziwi a jest to powszechne dość