Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@heniek_8:

Jeżeli będą podejmowane na takich zasadach, jak obecnie (ktotyledoł+propaganda tvp), to tak, ale szczerze wątpię, że moje pokolenie będzie tak upośledzone informacyjnie na starość. Jeżeli teraz podejmuję decyzję w oparciu o statystyki, wskaźniki, korzystając z różnych źródeł, mając podstawowe pojęcie o gospodarce, polityce i świecie, to wątpię, że aż tak skrajnie zgłupieję na starość - a jeżeli tak, to nie mam nic przeciwko, żeby wnuczek zabrał mi dowód ( ͡
Jeżeli teraz podejmuję decyzję w oparciu o statystyki, wskaźniki,


@ruszka: podejmujesz decyzje w oparciu o emocje, wskazniki i statystyki to afterthought

i kiedy będziesz miał 70 lat to też będziesz tak samo robił i tak samo tłumaczył
@ruszka: nie bierz tego do siebie, to jest normalny mechanizm podejmowania decyzji któremu wszyscy ulegamy
najpierw emocje podpowiadają co wybrać, potem rozum wyjaśnia dlaczego to dobra decyzja
@heniek_8:

To, że Ty temu ulegasz, nie oznacza, że wszyscy. Istnieją metody aby to obejść, które praktykowane regularnie umożliwiają neutralne spojrzenie na rzeczywistość.

Właściwie to nie wiem, czy jest sens dyskutować dalej - chyba nie ma sensu, żebym Ci przedstawiał całą historię mojego życia czy też moje poglądy, bo skoro tak ochoczo rzucasz określeniami w stylu "wszyscy", oznacza to, że masz głęboko ugruntowany jakiś fałszywy punkt widzenia, wynikający być może z