Wpis z mikrobloga

Póki co siedzi w strzykawce z wata zwilżoną. Czy jeśli to zwykła mrówka to padnie sama czy dla testu mogę ja trzymać 2-4 tyg i zobaczyć czy złoży jaja ? Bo jak zwykła ma umrzeć to wole ja wypuścić i niech żyje sobie dalej
  • Odpowiedz
@Polaczek_Cebulaczek: w sumie łatwo bo normalny pancerz jest jednolity bez skazy, a u królowej będziesz miał dwie równoległe linie w miejscu skrzydeł. Dodatkowo warto zmierzyć wielkość i porównać z lokalnymi gatunkami mrówek. Na necie masz mnóstwo danych
  • Odpowiedz
@Waniv: a i widzisz ja ja znalazłem na balkonie na wysokości 3 piętra gdzie wcześniej ani jednej nie widziałem a na balkon często palić wychodzę. Zachowywała się tez jakoś „inaczej” ale może to przez upał
  • Odpowiedz
Oki to będę szukał i obserwował. Wiem ze na necie dużo informacji ale założę formokarium jak to będzie królowa. Jak nie to olewam temat i szkoda trochę pare dni się edukować a potem pupa. Dlatego pytam ta zawsze miła społeczność wykopu( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Polaczek_Cebulaczek: generalnie po rojce mogą się inaczej zachowywać. Trzymaj ja w ciemnym miejscu, najlepiej żeby strzykawka była w rolce po papierze toaletowym albo kuchennym. Przydałoby się też parę ziaren.
  • Odpowiedz
@Polaczek_Cebulaczek: kiedyś sobie wygarnąłem słoikiem z ziemii część mrowiska akurat z królową (z jakiegoś #!$%@?) no i miałem takie małe 3L formikarium na chacie, najbliższe 3 tygodnie wszystkie mrówki z okolicy wbijały do domu na imprezke aż się tego pozbyłem w cholerę, nie polecam
  • Odpowiedz
@pawlos10rs: Ale jeżeli to jest królowa to młoda która szukała miejsca na nowe mrowisko, jak już wspomniałem jedyna od paru miesięcy która widziałem(mrówkę) na balkonie tak wysoko. Wiec raczej nikt za nią nie podąża
  • Odpowiedz
@Polaczek_Cebulaczek: To królowa. Nie ma skrzydeł to znaczy, że jest zapłodniona i może zakładać swoją kolonię.
Zapewnij jej wilgoć (np. zrób komorę w strzykawce i ją przesiedl), odłóż w ciemne, ciepłe miejsce w ciemni na miesiąc, a po tym czasie powinna mieć jej złożone jaja.
  • Odpowiedz