Wpis z mikrobloga

Póki co siedzi w strzykawce z wata zwilżoną. Czy jeśli to zwykła mrówka to padnie sama czy dla testu mogę ja trzymać 2-4 tyg i zobaczyć czy złoży jaja ? Bo jak zwykła ma umrzeć to wole ja wypuścić i niech żyje sobie dalej
@Waniv: a i widzisz ja ja znalazłem na balkonie na wysokości 3 piętra gdzie wcześniej ani jednej nie widziałem a na balkon często palić wychodzę. Zachowywała się tez jakoś „inaczej” ale może to przez upał
Oki to będę szukał i obserwował. Wiem ze na necie dużo informacji ale założę formokarium jak to będzie królowa. Jak nie to olewam temat i szkoda trochę pare dni się edukować a potem pupa. Dlatego pytam ta zawsze miła społeczność wykopu( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Polaczek_Cebulaczek: generalnie po rojce mogą się inaczej zachowywać. Trzymaj ja w ciemnym miejscu, najlepiej żeby strzykawka była w rolce po papierze toaletowym albo kuchennym. Przydałoby się też parę ziaren.
@Polaczek_Cebulaczek: kiedyś sobie wygarnąłem słoikiem z ziemii część mrowiska akurat z królową (z jakiegoś #!$%@?) no i miałem takie małe 3L formikarium na chacie, najbliższe 3 tygodnie wszystkie mrówki z okolicy wbijały do domu na imprezke aż się tego pozbyłem w cholerę, nie polecam