Wpis z mikrobloga

Czołem!

W nocy z czwartku na piątek jakąś łajza przerzuciła przez ogrodzenie dwa małe pieski. Niestety musiałem je adoptować bo dzieci nie wybaczyły by mi tego. Nie mam pojęcia co to za psy, dlatego otwieram nowy tag. #podrzutki #psy od dziś raz w miesiącu będę robił im zdjęcia i wstawiał na mikro. Może wiecie co z tego wyrośnie?
Pobierz pawka1988 - Czołem!

W nocy z czwartku na piątek jakąś łajza przerzuciła przez ogrodz...
źródło: comment_1595173445ukRwN9Pf9Ynlw7rdIGvP7Q.jpg
  • 47
@pawka1988: @pawka1988: props za podjęcie się, na pewno przyniosą Wam przez wiele lat dużo szczęścia. Ale proszę Cię o dwie rzeczy:
1. Kup psiakom adresowniki - przypinki do obroży z danymi kontaktowymi właściciela i ew. imieniem psiaka
2. Jak już trochę podrosną - wysterylizuj je
Te dwie rzeczy to mało, ale gdyby wszyscy właściciele psów to robili, na świecie byłoby dużo mniej psiej krzywdy
@pawka1988: Wypiłem kilka piwek, więc merytorycznie.....
Jak dla mnie te pieski to kundelki ale z domieszką ras niemieckich (miniaturki Dobermana lub Rottweilera), może jakiś Pinczerek???- jest kilka wersji wielkości
Jak już wspomniałem wyżej- mam małego szwajcara (Entlebucher) i kolorystycznie dość mocno przypomina te szczeniaki ale jak widzę na zdjęciach, to chyba inna kość psiaka- te wydają się drobne.
Obstawiam mieszankę kundelka i pinczerka
Może inne propozycje mieszanek???
@Mihashek: Ja już kilka kundelków "przerobiłem" (mam 40+) wszystkie podrzucone i wszystkie wspaniałe stworzenia... Ten Szwajcarek to pierwszy mój "rasowy" i jest super.... ale w przypadku wzorca rasy możesz się spodziewać określonych zachowań. Kundelki- fajne ale chyba trzeba poświęcić im więcej czasu by ich coś nauczyć. Może nie jestem obiektywny ale ten mały szwajcar uczy się dużo szybciej niż moje poprzednie psiaki.
Co nie zmienia faktu, że łajza niesamowita- cały czas
@Biszkopcik: zamknięty ogród i spacery na smyczy czyli tak jak 95% psów. A mimo tego ucieka ich mnóstwo bo wystarczy chwila nieuwagi - sąsiad który nie zamknie za sobą furtki czy awaria systemu zamykania bramy i psa nie ma. Może nie jutro, może nie za 3 lata ale kiedyś może się to stać i przez to znowu urodzi się 6 niechcianych szczeniąt, które jeśli będą mialy szczęście, ktoś przygarnie. Jeśli mniej,