Wpis z mikrobloga

@piwoholik: Nie musisz, jedziesz komunikacją lub stajesz w rzadziej uczęszczanych miejscach i dochodzisz/ dojeżdżasz kawałek zbiorkomem. Ewentualnie stajesz w jednej z wielu galerii, gdzie za dwie godziny postoju zapłacisz jakieś 3 złote.
Spójrz, że mimo zrobienia tych miejsc tak drogimi, nadal znalezienie miejsca między 8 a 16 należy do niemałej sztuki. Bez strefy byłoby to w ogóle niemożliwe, a tak jest chociaż jakaś rotacja. Poza tym, wszystko wszystkim ale opłata nie
@PanKracy582: tak i nie. Zastanawia mnie zostawianie w innej strefie - parkingi przy petlach sa malutkie, wiec odpada, bo i tak sa pelne. Wszelkie zadupia maja taka czestotliwosc komunikacji, ze szkoda gadac. Z perspektywy turysty nie wyobrazam sobie stawiac auta np. przy stadionie i czekac pol godziny na autobus. Tzw p&r ma sens, gdy ta druga część działa prawidłowo. Sopot fajnie wymyslil z elektrycznym byłem spod Ergo, 3 zl za przejazda
@macabrankov ale miasto jest dla mieszkańców, nie dla turystów. Idea P&R to nie jest zostawiać tam samochód na tydzień, tylko max 1 dzień

Turyści niech płacą, skoro chcą używać infrastruktury. Z dowolnego miejsca Gdańska do centrum można dojechać zbiorkomem. Z Gdyni /Sopotu-SKM. Ludzi, którzy kupili mieszkania pod Gdańskiem i tam płacą podatki oczywiście mi nie szkoda.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@macabrankov: o właśnie to. Sam wywalilbym auta z centrum bo prywatnie nienawidzę się pchać autem do dużych miast ale musi to iść w parze z infrastrukturą P&R z przede wszystkim dobrym i częstym skomunikowaniem z centrum. Jak mam wybierać między 15zl za 2/3 h stania a wydaniem tyle samo lub kosmetycznie mniej a załatwieniem czegoś o tą godzinę ekstra dłużej bo nie ma autobusu na strefę gdzie zostawiłem auto to już
@piwoholik a to nie jest tak, że dla mieszkańców danej części miasta jest abonament? Ja mieszkam w centrum Wrocławia, i dla mnie drogi parking to super opcja, bo dzięki jest mniejsza szansa, że ludzie z pobliskich firm będą tam parkować. Dzięki temu mogę parkowac pod domem normalnie.
Tak a propo mówienia że miasto jest dla mieszkańców.