Wpis z mikrobloga

Co się stało z kiedyś bardzo popularnymi(tańszymi,starszymi) autami teraz ich prawie w ogóle nie widzę.Dla przykładu taki golf iv. Kilka lat temu było go pełno na drogach. Teraz rzadko go widzę. Takich modeli jest wiele np: audi a6 C5 , a4 b5 bmw e36, bmw e39 , e46 też coraz mniej widzę . Wiem że mózg zauważa te auta co chce widzieć ale ostatnio skupiam się na tych modelach i prawie ich nie widzę . A dla przykładu pasata b5 zauważam dość często jeszcze na drogach. Te auta poszły już na złom ? Jeszcze z 4 lata temu były warte ponad 10k. I nagle ich wartość tak spadła że na złom pojechały ?
#motoryzacja #samochody #audi #bmw #vw #kiciochpyta
lentilek - Co się stało z kiedyś bardzo popularnymi(tańszymi,starszymi) autami teraz ...

źródło: comment_1594815898JBIrG6xeG8qGanyeRgmY5R.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@lentilek: po przekroczeniu 15 lat utrzymywanie samochodu jest coraz mniej opłacalne. Jeszcze parę lat i Astra G będzie rarytasem. Część z tych samochodów co wymieniłeś jest bardzo lubiane przez młodych, gniewnych kierowców, to też nie sprzyja długowieczności :P
  • Odpowiedz
  • 1
@lentilek zostaną tylko te z najlepszymi motorami/wyposażeniem i te które nic nie jeżdżą. Sąsiada golf 1.9TDI przez 12 lat zrobił 30tysiecy więc. Pewnie zostanie na kolejne 12
  • Odpowiedz
W większych wojewódzkich miastach polski A może rzeczywiście coraz rzadziej widać wymienione modele ale przejedz się na przykład na Lubelską prowincje i zobaczysz że nadal jeżdzi tego od groma.Swoją drogą sam bym nie pogardził taką audi a4 b5 1.8 t,świetne bezawaryjne auto jeśli komuś nie przeszkadza wiek to przebija na głowę większość nowych modeli audi prostotą i ergonomią.
  • Odpowiedz
@Harmideron: @ppiasq: @Papasanbaba: Raczej mnie zastawia że to tak szybko się stało.4 lata temu jak kupowałem pierwsze auto , to patrzyłem na te modele.Ale rodzice wybili mi je z głowy no może poza golfem xD Koniec końców kupiłem coś mniejszego ale nowszego.Dla mnie to dziwne ktoś kupuje auto za te 12k a po 4 latach oddaje na złom ? xD gdzie tu logika.

@pilot1123: Sam mam aktualnie w
  • Odpowiedz
@lentilek: widuje te auta na ulicach dość często oprócz E36 (to już stare auto rówieśnik Golfa 3, a nie 4, nawet najmłodsze egzemplarze mają 20lat, a najstarsze 30). Mieszkam w Łodzi, ale sporo też ich widać na autostradach albo mniejszych miastach/wioskach w okolicy.
Oczywiście powoli tych aut ubywa, nowsze generacje je zastępują, bo mają po kilkanaście albo nawet 20 lat, z czasem coraz mniej się będzie opłacało utrzymywać i stopniowo giną
  • Odpowiedz