Wpis z mikrobloga

Zrobione dzisiaj o 02:20 w nocy z terenu powiatu krasnostawskiego, Canon Powershot SX100IS, ISO 1600, f/2.8, 15s, ogniskowa 6.0 mm (ekwiwalent 36mm) z wyłączoną stabilizacją i ze statywem. Kometa o tej porze była widoczna gdzieś na południowy wschód i muszę przyznać że bardzo trudno było ją dostrzec gołym okiem, bo ledwo była widoczna. Dałem maksa na ekspozycji w aparacie i są dość duże szumy, choć aparat na pewno zastosował redukcję szumów. Nie wiem jak długo kometa jeszcze będzie widoczna. Drzewa pokazują miej więcej że wcale nie była tak nisko nad horyzontem. Warto było wstać o tej porze.

#fotografia #canon #neowise #astrofoto #astrofotografia
daro1 - Zrobione dzisiaj o 02:20 w nocy z terenu powiatu krasnostawskiego, Canon Powe...

źródło: comment_1594791176uDuRD2gaGI0CmjDQGc6Ad9.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@czach: Na ISO 400 i f/5.6 i czasie 15s (bez zmian a to maksymalny czas) to by mi już na pewno tak nie wyszło (-3EV) i nie wiem czy cokolwiek by było widoczne, choć szumy byłyby znacznie mniejsze. Być może w innych miejscach kometa była lepiej widoczna, na wschodzie świecił księżyc i nie wiem czy to też nie miało znaczenia.
  • Odpowiedz
@syst3m_cr4sh3r: Żona ma czasami głupie pomysły. Na przykład w Nowy Rok życzyła, abyśmy spędzali więcej czasu razem. I bach! Jest. Covid-19.
Co chcesz na urodziny? Gwiazdkę z nieba. I bach! Jest.
  • Odpowiedz