Wpis z mikrobloga

Jako ze od premiery książki już trochę minęło wiec pewnie macie jakieś opinie, co sądzicie o: Inteligentnym Inwestorze XXI C.Głucha(Trader21)

O ile opinie na lubimyczytac same pozytywne i ocena ogólna na poziomie 9,5/10 o tyle na ceneo pojawiło się kilka złych opinii i ocena 2,5/5

Może ktoś obiektywnie się wypowiedzieć na temat tych 4 tomów? Pod katem lektury dla osoby zielonej w temacie ekonomii i finansów?

Dodatkowo może ktoś miał kontakt z wydawnictwem Expertia pana M.Wieczorka i pozycja Biblia Inwestowania? Co sądzicie?

#gielda
#inwestycje
#inwestowanie
#kryptowaluty
#bitcoin
#forex
#nieruchomosci
#ksiazki
#biznes
#maklerzy
#inwestoramator
  • 15
@Hydrox1992: Moim zdaniem ciekawe książki i można się dowiedzieć to i owo, oczywiście po przeczytaniu magicznie nie zrobisz miliona w tydzień ale na pewno będzie to dodatkowy bodziec do nauki i odkrywania np analizy.
@Hydrox1992: Lubię czasem posłuchac Tradera21. Co do książek, z racji, że często powołuje się na super oceny na lubimy czytać, a są one ewidentnie sztuczne, darowałem sobie zakup książek. Również wysoka ocena nieco martwi. Nie wiem czy oceny zostały kupione przez wydawnictwo, kogoś kto zajmuje się promocją książki a może samego autora, ale bardzo nie lubię takich akcji. https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4914568/inteligentny-inwestor-xxi-wieku---tom-i Wszystkie tomy mają tak sztucznie #!$%@? ocenę. Po co? Przecież naturalna ocena,
@Hydrox1992: Ja kupilem i nie zaluje. Nawet jesli masz jakies pojecie o inwestowaniu (nie mowiac o byciu zielonym), sa tam ciekawe rzeczy (ja np. nie wiedzialem zbyt wiele o REITach). Faktycznie bardziej praktyczne sa dwa pierwsze tomy, ale ogolnie polecam - nie zaluje wydanych 400. Inwestycja w wiedze jest zawsze najlepsza ;)
Zobacz czy przypadkiem nie ma ich w jakiejs bibliotece, BTW - albo pozycz od kogos jeden tom i sie
@Hydrox1992: Przeczytałem 2 tomy z 4 póki co. Przy czym w drugim czytałem już wyłącznie poszczególne, interesujace mnie, rozdziały. Szerokie spektrum zagadnień sprawia, że jest to dobry przekrój dla osoby, która jeszcze nie wie w co chce zainwestować lub dla kogoś, kto nie zna działania pewnych mechanizmów rynkowych (kreacja pieniądza, dług publiczny etc.).
Ja osobiście nie planuję kupować metali ani surowców, nie zamierzam spekulować na walutach ani obligacjach i nagle z