Wpis z mikrobloga

  • 391
Nie mam siły robić dosłownie nic. Nic związanego z moimi pasjami, rodziną, znajomymi, odpisywaniem na wiadomości, nie mówiąc dopiero o spotkaniu się z kimkolwiek. Moje relacje przez to upadają, wszystkie po kolei. Każda najprostsza rzecz mnie przerasta, rano ledwo zbieram się z łóżka, żeby iść do łazienki. Często nie jem śniadania, bo siedzę i czekam na jakąś nadludzką, widocznie, siłę, żeby wstać i je sobie zrobić. Jestem chronicznie zmęczona. A najbardziej jestem zmęczona tym zmęczeniem. Oddajcie mi energię i radość do/z czegokolwiek. Dziękuję.

#gorzkiezale
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"idz pobiegaj"


@jkm12: nie mówię że to pomoże jak ręką odjął, ale jeśli wmusisz w siebie trochę wysiłku fizycznego (choćby na parę dni) to możliwe że ci się polepszy.

Mój brat z depresją po kilku latach stwierdził nagle pewnego dnia że zacznie biegać/ćwiczyć i solidnie mu się polepszyło
  • Odpowiedz
@Maudee: też tak miałem, było coraz gorzej i pomogła mi metoda Wim Hoffa. Jest zdecydowanie lepiej a praktukuje 2 tyg. Jest to bardzo proste i szybko daje rezultaty. Polecam zasięgnąć języka i spróbować.
Ale przed wszystkim jeśli czujesz że już przestajesz nad tym panować potrzebna będzie pomoc specjalisty
  • Odpowiedz
@Maudee: miałam tak samo przez bardzo długi okres czasu i wiem jak ciężko jest zmusić się do czegokolwiek.
Wiem, że to zabrzmi banalnie ale spróbuj na początek ogarnąć regularne picie wody. Ja będąc w podobnym stanie potrafiłam nie pić całymi dniami i się na maxa odwadniać przez co miałam jeszcze mniej sił i motywacji.
Dalej to zbadaj insulinę, glukozę i tarczycę (TSH, FT3, FT4, antytpo, antytg).
I nie słuchaj lekarzy
  • Odpowiedz
@Thexil: Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą, a tak serio to bardzo często powielany mit, wszystko zależy jak dostajesz doksycyklinę to ciężej jest wyleczyć się z tego gówna, są też powroty i sam nie wiem czy jestem wyleczony czy nie muszę sobie zrobić jeszcze badania by to potwierdzić, ale czuję się lepiej a badania można powtórzyć po pół roku od leczenia żeby były w miarę legitne. Dostawałem biotrakson 2g
  • Odpowiedz
@Thexil: jeszcze wrócę do tematu bo nie mogę edytować bo #!$%@? boomer się wypowiedział
Z tego co czytałem wyleczenie z boleriozy i po paru latach "nawrót" nie jest zawsze najprawdopodobniejszy, bardziej prawdopodobne jest ponowne ugryzienie kleszcza, nawrót najczęściej występuje po doksycyklinie, a mój przykład się zobaczy za parę lat jak się zdiagnozuję i ogarnę co się działo na prawdę i co jest prawdą, po drugie trzeba pamiętać że jednostka nie
  • Odpowiedz
@Maudee tez tak mialem, wysil sie sie zacznij aktyw ie spedzac czas... rower? silownia? spacer? bieganie?... #!$%@? wie czemu ale ja po takim wysilku mam jeszcze wiecej sily
  • Odpowiedz
@Maudee: mam to samo. Zmuszam sie zeby wstac bo musze isc do pracy. Potrafię caly dzień nie jeść. Ale jest lepiej odkad rzucilam fajki. Nir wiem czy palisz, ale mówię w razie czego. No i nawadnianie. Zrob wyniki, ja akurat mam idealne wiec u mnie siedzi to ttpowo w glowie. W dzien wolny, potrafie 6 godzin patrzyc sie w telefon i lezec w bezruchu, to jest przerazajace. Ale walcze ze
  • Odpowiedz