Wpis z mikrobloga

Najbardziej to mnie śmieszy to że przez te wybory jakiś random z jakiegoś #!$%@? Gorzowa Wielkopolskiego serio uwierzył że pracuje ciężej i UTRZYMUJE (x #!$%@? de) jakiegoś random z Rzeszowa czy Białej Podlaskiej tylko dlatego że tamten zagłosował inaczej xddddd Ludzie serio wy wierzycie ze jeżeli w powiecie 80% wyborców zagłosowało na Dudę to oni wszyscy nic nie robią tylko siedzą na socjalu??? Xd #bekazwas

#wybory #polityka #bekazlewactwa
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
@marcelus: niestety, jest mnóstwo ludzi którzy zarabiają >15k na rękę, nie mają dzieci ani małżeństwa i oddają kasę na takie #!$%@? socjale, a zazwyczaj też nie aja ulg podatkowych żadnych bo wiele z nich to ludzie po 26 roku życia i państwo w sumie nic im nie oferuje. Zobaczycie jak ci najwięcej zarabiający #!$%@?ą z tego kraju xD

PS sam zarabiam lekko ponad minimalna, ale wiem jakie są realia na wsi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@shroon: ale fakt jak jadę na prowincję to ze swoimi zarobkami czuję się jak król życia.

Zdarzyło mi się zaśmiać jak zobaczyłem rachunek za flaszkę whiskey w knajpie, bo była może 20PLN droższa niż w markecie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@shroon: @Leniek: i to są właśnie skutki prowadzonej propagandy przez TVP. Ludzie na wsi nie mają dostępu do rzetelnych informacji o polityce. Niby jest Polsat ale stał się on propisowski, a TVN też jest be bo to nie "polskie media". To jest straszne jak publiczna telewizja potrafi grać na emocjach i manipulować. Dlatego za 3 lata musimy iść na wybory parlamentarne i odebrać większość PiS niezależnie na jakie inne partie
niestety, jest mnóstwo ludzi którzy zarabiają >15k na rękę, nie mają dzieci ani małżeństwa i oddają kasę na takie #!$%@? socjale, a zazwyczaj też nie aja ulg podatkowych żadnych bo wiele z nich to ludzie po 26 roku życia i państwo w sumie nic im nie oferuje. Zobaczycie jak ci najwięcej zarabiający #!$%@?ą z tego kraju xD


@mangojuice: tacy ludzie płacą procentowo mniej podatków od swojej wypłaty, niż zwykły szarak ze
@marcelus ZUS od czasu wprowadzenia 500+ wzrósł o właśnie tyle. Biurokrata zaraz powie ze to osobne budżety bla bla - kuj mnie to obchodzi, bilans jest jednoznaczny.

Wszystkie działania partyjnych są właśnie wokół redystrybucji a ty próbujesz to spłycić i negować błędnie odczytując kierunek tych transferów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Strzelec_Kurpiowski: mój koleżka gej dostał propozycje pracowania za granicą za stawkę też 15k ale dolarów... Był na wyjeździe pracowniczym z firmą z Polski dokończyć projekt i dostał propozycje transferu z firmy do firmy. W Polsce ma 20k z hakiem brutto, oddaje prawie 6k miesięcznie do państwa plus koszty niesione przez jego pracodawcę są ogromne. Łudził się że homofob zostanie zepchnięty ze stołka, ale no aktualnie zamierza wyjechać.

Nie wiem dokładnie i
Zobaczycie jak ci najwięcej zarabiający #!$%@?ą z tego kraju xD


@mangojuice: problem w tym, że na zachodzie mają jeszcze większe podatki ¯\_(ツ)_/¯ jak już mam płacić te daniny na biedactwo i patolę, to jednak wolę płacić mniej, niż więcej (,)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ranger: nie chodzi tylko o wysokość podatków, ale co dostaje w zamian.
Oddaje 40 procent wypłaty, a jakby trzeba było iść do lekarza to pewnie już bym zdechł zanim się doczekał, jak trzeba pójść do urzędu to nie jestem dla baby z okienka klientem któremu trzeba pomóc, tylko kolejnym debilem który nie wie że trzeba przynieść 2 kopie kolorowe i 1 czarnobiala, ale tylko czarnobiala ma byś poświadczona notarialnie, nie mówiąc
Nie wiem dokładnie i co i jak jest z podatkami dla dobrze zarabiających, ale IMO oddawanie 1/4 wypłaty do państwa (a i tak też nie korzysta z np publicznej służby zdrowia etc) w jest chore. Ale oczywiście nie neguje tego że mało zarabiający nie dokładają się w ogóle. Bardziej mi chodzi o te patologię co robią wyłącznie na czarno albo wgl nie pracują.


@mangojuice: 1/4 to byłoby dobrze. Większość oddaje bliżej