Wpis z mikrobloga

@Resman: dokładnie też chcę w razie co te 5-10 km na zwykłych butach pojechać do sklepu/pracy a w teren, albo dłuższe trasy w butach spd. Jak lepszego nic nie znajdę to pewnie wezmę :)
@Nefth moje wycieczki z dziećmi to 30-40km, asfalt i szutry.
Dla czytaczy: zwróćcie uwagę, że te są dwustronne SPD a więc wpiąć się można z każdej strony ale i z każdej czuć mechanizm jadąc w zwykłych butach. Są jeszcze wersje z SPD tylko po jednej stronie a wtedy trzeba trafić z wpięciem się.
@Nefth: Ja dorzucam głos do PD-T8000. Kupiłem je wiosna rok temu, mają >10k przebiegu i oprócz czyszczenia nic do tej pory nie musiałem z nimi robić.

Są wyważone w taki sposób że ustawiają się prawie pionowo ze strona z zapięciem skierowaną do tyłu roweru. Łatwo się przyzwyczaić że but z blokiem po prostu wkłada się ruchem od tyłu do przodu, a zwykły but odwrotnie. Wychodzi to automatycznie i raczej się nad
@Nefth: jak pracują poprawnie i gładko to bym wytarł nadmiar i się nie przejmował. Tam bebechy i tak są całe w smarze. Wiem że są dwie szkoły serwisowania takich spd - jedna nawalić smaru po brzegi, druga, to tylko minimalnie na same łożyska w środku. Fabrycznie chyba na łożyskach jest taki czerwonawy, a przy korpusie grafitowy ale w sumie dawno już nie robiłem serwisu.