Wpis z mikrobloga

Właśnie obroniłem inżyniera na #pwr Nie powiem, duma w #!$%@? bo nawet dobrze to wygl na dyplomie. Teraz jednak skrzydła mi podcięło, bo uświadomiłem sobie, że tak na prawdę #!$%@? umiem. Nie mam w rodzinie nikogo z branży, dlatego spróbuję tutaj. Jak ciężko jest znaleźć pierwszą robotę na budowie? (specjalizacja drogowa). Co powinienem umieć w pracy, żeby przypału nie było? Żyję nadzieją, że pracodawcy ogarniają, że ja nie mam pojęcia bladego jak się budowa odbywa i #!$%@? mogę im strop stalowy zaprojektować, ale nie mam pojęcia nic o pracy w terenie (przy budowie dróg). Ktoś podzieliłby się jak wyglądały Wasze początki w pracy? Pracodawca mnie jakoś przeszkoli czy po prostu rzuci na głęboką wodę, róbta co chceta, a ja będę wszystko na bieżąco musiał ogarniać ze smartfona?
#praca #zarobki #budownictwo #pracbaza #inzynieria #wroclaw
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Imrahil5: celuj w zagraniczne duże firmy, nie dokładnie nawet w swojej specjalizacji. Nikt po studiach nie umie nic ale po roku czego się nie złapiesz to ogarniesz. Pamiętaj że najważniejsze są podstawy które masz że studiów na resztę w robocie się nauczysz. Powodzenia i nie bój się pracować w innych branżach niż specjalizacja. Nawet w morskich firmach spotyka się ludzi po budownictwie
  • Odpowiedz
@pawlos10rs: Ja nie wiem jak można dzienne budownictwo pogodzić jeszcze z robotą. Dla mnie tacy ludzie to tytani. Nie dość, że na zajęciach człowiek siedzi pół dnia, to potem drugie tyle zasuwa w domu przy projektach. No chyba, że wszyscy z podkładek korzystają i faktycznie te projekty da się ogarnąć w weekend roboty a nie tydzień siedzenia non stop ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Imrahil5: Mam dość sporo znajomych po budo, i żadne z nich nie miało problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Określ sobie jaką chcesz mieć ścieżkę kariery. Czy chcesz być w biurze i pracować jako projektant, konstruktor, czy na budowie jako kierownik. To kompletnie inne ścieżki kariery.

Mam też koleżankę po budownictwie i ona pracuje przy kosztorysach i wycenie w jednym korpo budowlanym. I
  • Odpowiedz
@slowiczak: Zawsze lubiłem klimaty outdoorowe, stąd właśnie specka moja drogowa i planowałem na początek pójść na inż budowy na budowie. Potem jak się okaże, że lipa i patologia, to zwinę się do biura i wykorzystam wiedzę do projektowania z uwzględnieniem tego co widziałem na oczy jak to wygląda w praktyce. Tylko no po prostu ja siebie nie widzę póki co na placu budowy, bo nie mam bladego pojęcia jak chociażby dokumentację
  • Odpowiedz
@Imrahil5: Chłopak mojej koleżanki pracuje przy drogach w Budimexie. Z tego co wiem, to ostatnio awansował. Ale zawsze sobie chwalił Budimex. Pewna praca, spoko płacą i mają darmowe obiady na budowie. Całkiem nawet mu się przytyło i koleżanka się śmieje, że tak Budimex karmi.

Przy pierwszej pracy każdy będzie wiedział, że musisz sporo się nauczyć. Więc spokojnie. Nikt Cię raczej nie rzuci na głęboką wodą od razu, w końcu za duża
  • Odpowiedz
@Imrahil5: Idź do Budimexu albo innego budo-korpo :) A nawet i w małej firmie naucza Cię wszystkiego. W moim przypadku trochę inna branża, ale wciąż typowo techniczna po PWr, firma mnie nauczyła wszystkiego. A w sumie kazała mi zapomnieć czego się nauczyłam na studiach poza tym jakie ustawy i normy obowiązują xD
  • Odpowiedz