Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim! potrzebuję porady. Waham się między kupnem Kii Ceed Kombi (automat 1.4, wersja L z BL4 oraz pakietem bezpieczeństwa) a Skodą Octavią IV (manual 1.5, wersja style z Side Assist i paroma bajerami w środku).|
Octavia ma trochę więcej miejsca w środku, lepiej mi się obsługuje interfejs pokładowy.
Skrzynia biegów w Kii reaguje trochę z lekkim opóźnieniem i mimo, że to automat to nie czuję w pełni, że go nie ma.
W Skodzie mam pakiet premium care na 4 lata, a w Kii jest gwarancja na 7 lat, razem z aktualizacją map.
Kia jest około 3-4% droższa.
Nie wiem na co się zdecydować, ma ktoś jakieś baridzje pozytywne/negatywne doświadczenia z ww. markami?
Co wybrać? Jak żyć?

#motoryzacja #skoda #kia #samochody
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@murarz208: że prowadzenie tego, szczególnie w kombi jest fatalne. Zawieszenie i układ kierowniczy są zupełnie bez wyrazu, komfort jest znikomy (do tego dochodzą fotele, w których ja nie mogę przejechać 300km bez drętwienia tyłka), przy próbie ostrzejszego pojechania w zakręcie auto wyjeżdża przodem (a kombi potem zaczyna się miotać jak szalone i wpada z podsterowności w nadsterowność i z powrotem). Kia do wzorowych aut też raczej nie należy (do Focusa
  • Odpowiedz
@murarz208: w zasadzie piszę o Octavii III i Golfie VII, ale od tych obu Octavia IV i Golf VIII nie różnią się znacząco, to nadal ta sama platforma z podmienionym nadwoziem.
  • Odpowiedz
@murarz208: jeździłem 1.5 150km w superbie i każde depnięcie to była masakra, ani nie jedzie specjalnie a drze się niesamowicie chociaż przy spokojnej jeździe jest jak diesel, 2-3k obrotów się zbiera. Palił 6.5l w trasie a na pomiarze odcinkowym 50km/h 5km dł 2.5L i ciągle na 2 cylindrach. Teraz mam Scale 1.0 R3 i kultura tego silnika jest o wiele lepsza niż 1.5.
Bier auto z automatem bo to niebo
  • Odpowiedz
jeździłem 1.5 150km w superbie i każde depnięcie to była masakra, ani nie jedzie specjalnie a drze się niesamowicie

@DonCebulione: Dokładnie takie miałem odczucie przy automacie w Ceedzie :/
  • Odpowiedz
@murarz208: mam 1.5 TSI w Octavii III kombi; jak depniesz to idzie ładnie (jak na warunki drogowe a nie toru wyścigowego). Wkręcając na obroty 3/4 tys. czuć przyspieszenie więc nie ma strachu podczas tego manewru. Poniżej tych wartości przypomina dynamiką diesla. Przy delikatnym traktowaniu (moim zdaniem nie jest to trudne) mam spalanie 5.5L/100 km
  • Odpowiedz
@murarz208: 3 tygodnie hehehe. Przebieg na razie 8 tys. więc nie miał za bardzo czasu na usterki ;) Na razie jestem bardzo zadowolony z auta ale też przesiadałem się z 14 letniego Focusa w dieslu więc moje wrażenia mogą być zakłamane.
  • Odpowiedz
@murarz208: Poczekaj do końca miesiąca, miałem układy w KIA, niestety przed świrusa posypał się układ, ale pracuję nad nim, wtedy masz KIA w cenie szkody albo i mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz