Wpis z mikrobloga

W styczniu podczas szukania #mieszkaniedeweloperskie na rynku pierwotnym w #krakow, zrobiłem sobie listę ok. 20 mieszkań które wpadały w moje kryteria.

Dzisiaj sprawdziłem sobie, jak wygląda sytuacja z dostępnością/cenami tych mieszań.

- 12 zostało sprzedane
- 6 jest dostępna za wyższą cenę
- 2 jest dostępna po tej samej cenie
- 0 jest dostępna po niższej cenie

Także tak.

#nieruchomosci
  • 16
@TakBardzoPolaczek: Czyli dowiodłeś, że pierwszy kwartał tego roku kontynuował w większości wzrosty. A jak było w drugim kwartale, gdzie tylko o ile część mieszkań to wciąż rezerwacja i procesowanie umówi z pierwszego kwartału? No i najważniejsze - jak trzeci kwartał, który będzie juz w pełni po wpływem kovidowych nastrojów... ?
@TakBardzoPolaczek:
Napisz lepiej kiedy te mieszkania się sprzedały. Od stycznia masz przecież po drodze praktycznie dwa miesiące bez koronawirusa. Śmiem twierdzić, że gdybyś zaczął obserwować oferty wystawione w marcu to wyglądałoby to zgoła inaczej.
@affairz: Potwierdzam. Obserwuję w stolicy jedną inwestycję dewelopera, który ostatnio chwalił się wynikami i mocno promował swoje obligacje. Od marca z 76 mieszkań na ponad 150, które były wtedy dostępne lub w rezerwacji, sprzedały się 4, dostępnych zostało 95. Liczba rezerwacji chyba spadła, ale tego sobie w marcu nie zapisałem :/
Dzisiaj sprawdziłem sobie, jak wygląda sytuacja z dostępnością/cenami tych mieszań.

- 6 jest dostępna za wyższą cenę


@TakBardzoPolaczek: sprawdzasz ceny tranzakcyjne po aktach notarialnych, czy oglądasz sobie ceny od tak po ogłoszeniach? Wiesz, że cena wywoławcza różni się od ceny tranzakcyjnej, często o kilkadziesiąt procent i to na minus? Twoje dane na tak małej próbie, na podstawie cen wywoławczych nic nie znaczą. Możesz równie dobrze rzucać monetą czy ceny spadły czy