Wpis z mikrobloga

jako osoba neutralna w tym sporze chciałbym spytać wyborców trzaskowskiego, nie przeszkadza wam seksualizacja dzieci? zapowiedzi wprowadzenia edukacji seksualnej w podstawówkach? bo wszyscy zachowują się jakby to była jakaś normalna sprawa
#wybory #polityka
  • 171
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ka-rabin: Ja miałem takie zajęcia między innymi z katechetą w gimbazie, gdzie było omówione wszystko od stosunku aż do porodu. Nie wyobrażam sobie jak szkoła miałaby ten temat pomijać. Nie było internetu, a i tak każdy widział "gołą babę" w jakiejś gazecie. Teraz podejrzewam dzieciaki szybciej i łatwiej docierają do takich rzeczy przez internet. Więc brak takiej edukacji nie likwiduje problemu, tylko zamiata go pod dywan.
  • Odpowiedz
@ka-rabin: 28 lat tutaj. Edukacja seksualna wyglądała tak, ze były pogadanki z katachetkami (stare dewotki) opowiadające o tym ze seks to zło, antykoncepcja to grzech a chłopcy myślą tylko o skrzywdzeniu dziewczyn. Nie chciałbym czegos takiego dla swoich dzieci.
  • Odpowiedz
to nie jest nauka walenia konia a uswiadamianie tak, aby dziecko wiedzialo kiedy ktos je molestuje


@czuczupikczu: chyba nie doczytałeś ? to co napisałeś to 2 strony - pozostała część to seksualizacja dzieci (ponadnormatywna - bo dziecko trzeba uświadamiać)
  • Odpowiedz
to co napisałeś to 2 strony - pozostała część to seksualizacja dzieci


@gokihar:
Co to znaczy w ogóle 'seksualizacja dzieci'? Dlaczego rozpatrujemy seks w kontekście edukacyjnym jak coś złego, w pierwszej kolejności?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ka-rabin: ja jestem rocznik wczesnych lat 90. W czwartek klasie podstawówki mówili po co jest pipa i siusiak, tylko po to by powiedzieć. Dla rodziców w większości ciężko jest podjąć temat seksu. To jest normalna rzecz i trzeba o tym jak najwcześniej rozmawiać. Co Ty myślisz, że dzieci w podstawówce nie mają inicjacji skesualnej? Oczywiście mówię o podstawówce tej teraz czyli początkach gimnazjów. Za moich czasów dziewczyny w gimnazjum waliły
  • Odpowiedz
@Ethellon: Ty, ale Ty wiesz, że nikt tam tych dzieci nie uczy masturbacji tylko uświadamia, że takie zjawisko ma miejsce i z jakimi konsekwencjami się wiąże... aż tak ciężko to pojąć? Jak zboczeni jesteście, że widząc taki zapisek myślicie, że ktoś uczy chłopców walić konia?!
Zdradzę Ci tajemnicę. Nawet niemowlaki się masturbują...
  • Odpowiedz
@Ethellon: Nie wiedziałeś ze niemowlaki nieświadomie masturbują się pociągając się np o łóżko? Niektóre dzieci z tego wyrastają, a niektóre nie, warto uświadomić dzieci co robią i dlaczego, bo potem będą rodzicami i się zdziwią czemu ich dzieci pocierają się o dziwne rzeczy xD
  • Odpowiedz
@czuczupikczu: a to nie jest zadanie rodziców uświadomienie dziecka? co ma do tego rafał trzaskowski czy jakikolwiek inny polityk?


@ka-rabin: Ludziom, którzy nie rozumieją podstaw ekonomii, demokracji, prawa, pozwól uczyć dzieci...
#!$%@?...
  • Odpowiedz
@ka-rabin: Nikt nie musi seksualizowac dzieci. One same odkrywają Swoją seksualność dużo wcześniej niż Ci się wydaje. Większość 2-3 latków się masturbuje. Oczywiście nie osiągają orgazmu ale w pełni świadomie stymulują Swoje części intymne odczuwając przyjemność. Dzieci w podstawówce się wzajemnie łapią za genitalia, rozmawiają o seksie i eksperymentują. Nie wiem dlaczego ludziom się wydaje że jak prawnie jest seks z nieletnimi zakazany do 18 roku życia to dzieci do
  • Odpowiedz
@ka-rabin: Myślę, że mężczyźni powinni mieć zakaz bycia ginekologami, a już na pewno dziecięcymi. Wyobrażasz sobie jak taki stary oblech grzebie w twojej 10 letniej córce? Masakra! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ka-rabin a czego cię nauczyli rodzice w tych kwestiach?? Gdyby zostawić rodzicom edukację seksualną, to mielibyśmy dorosłych ludzi, którzy nie wiedzą, skąd się biorą dzieci i myślą, że seks to najgorszy grzech.

Że też trzeba ci to w ogóle tłumaczyć. W jakim świecie ty żyjesz?
  • Odpowiedz