Wpis z mikrobloga

Dlaczego jak się z kimś dyskutuje to nawet podanie listy argumentów i objaśnienie teorii, to i tak mało i nikogo to nie obchodzi?

Najbardziej mnie rozwala "argument", że to jak mówię i jak przekonuje jest "chamskie". Co to niby za stwierdzenie, czego ono dowodzi? Ja tylko zauważyłem, że to o czym mówię to ważny dla każdego temat, tylko nie każdy to zauważa, i wtedy od razu się przyczepili, że "to jest chamskie" i narzucam.

PS: tak, chodzi o Stallmana wolne oprogramowanie.

#pytanie #kiciochpyta #dyskusja #pytaniedoeksperta #filozofia #erystyka #sofizm

To ja przy każdej dyskusji:
pyroxar - Dlaczego jak się z kimś dyskutuje to nawet podanie listy argumentów i objaś...
  • 13
@Al-3_x: ale wiem o co ci chodzi, żeby nie być jak ten koleś na filmie. Ona do niego mówi "posłuchaj" a ten do niej "cisza".

17 Synu, w sposób łagodny prowadź swe sprawy,
a każdy, kto jest prawy, będzie cię miłował.
18 O ile wielki jesteś, o tyle się uniżaj,
a znajdziesz łaskę u Pana2.
20 Wielka jest bowiem potęga Pana
i przez pokornych bywa chwalony.
21 Nie szukaj tego, co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @Al-3_x: dorwałem jeden czy dwa odcinki, ale to albo straszna papka gdzie bardziej liczą się opinię i uczucia niż fakty, albo jest to dla naprawdę młodych dzieci i mnje już to denerwuje takie głupie gadanie.

Niestety nie znalazłem książki, taka żółta Kołakowskiego, chciałem tylko powiedzieć że zdanie "wiem że nic nie wiem" nigdy nie padło. Prawdziwe "wiem że nie jestem mądry".