Wpis z mikrobloga

@M-ever: Francja jest krajem, który daje bardzo duże możliwości. Jeśli masz łeb na karku i chce Ci się, to naprawdę można sobie w niej fajnie życie ułożyć. Ale Francuzi są specyficzni i wielu Polaków przeżywa szok kulturowy przyjeżdżając tutaj.
@roqitt: umiem tylko bonżur i mersi powiedzieć, ale dziadkowie chcą mi opłacić lekcje francuskiego przez te 3 lata zanim bym wyjechał i potem jeszcze we Francji lekcje.
@M-ever: Strach to normalna rzecz ale ze swojego doświadczenia mogę ci powiedzieć że nie ma czego się bać. Sam wyjechałem pierwszy raz zagranicę w ciemno bez języka i dałem radę. Nawet się nauczyłem się angielskiego. Ty jedziesz to rodziny więc niczym nie ryzykujesz możesz tylko zyskać.

Zacząłem uczyć się francuskiego i choć tej język nie jest najłatwiejszy to na pewno jest do nauczenia. Ty jeszcze będziesz miał korki.
@SpaceMonkey tylko boję się, że sobie tam nie poradzę z językiem itp.


@M-ever: no to jak za 3 lata nie będziesz sobie radził to nie pojedziesz, proste. Jeżeli dziadkowie nie chcą żebyś podpisał lojalkę to małe ryzyko.
@M-ever Zależy jakie masz życie tutaj w Polsce. Jak masz tutaj Polsce dobre perspektywy to nie ma sensu wyjeżdżać na stałe. Ale jak nie jesteś Oskarkiem z bogatej rodziny to wyjeżdżaj i zobaczysz jak ci się we Francji życie potoczy.