Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Enjama: w Asus jest taki problem, że ten sam laptop może mieć kilka różnych matryc... Kiedyś tak z ThinkPad miałem w Lenovo. Odesłałem bo kiepsko świeciła, rogi były białawe na czarnym tle. Później kupiłem w innym sklepie ten sam i całkiem inny model matrycy był. Też beznadziejny swoją drogą
@rostein
Muszę się zastanowić co kupić, bo matryce to one mają podobne Aser Aspire 5 i ten asus. Obie LG IPS
Ten Asus na pewno lepsza obudowa cała aluminiowa, Acer tylko pokrywa.
Asus ma tylko 8gb ram, Acer 16 gb
Procki te same :d
Ehh problemy 1 świata xd
@Enjama:
IPS to nazwa zastrzeżona przez LG, opis EWV oznacza enhanced wide viewing angles czyli matryca o szerokich kątach widzenia, może to być IPS LG, PLS Samsunga, AHVA itd. stosują takie nazewnictwo gdy montują w obrębie jednej wersji modelu kilka, zazwyczaj dwie lub trzy różne matryce od innych producentów, chyba, że muszą spełnić określony parametry, którymi się chwalą jak pokrycie 100% sRGB, jasność 300, 500, 1000 nitów, wówczas jest jeden model
@Pustulka: Widziałem tą recenzje i tutaj piszą jasność 300nitow, na innych stronach z panelami 220 czy 250. Ale tutaj raczej wierzyłbym testowi... ktoś to mierzył w końcu.Ciekawe też, czy ładują różne matryce do tego samego lapka.

Acer aspire 5 A515-44, jakas wersja koreanska ma tez IPS LG ale trochę słabszy niż ten 250 nitów. Ale to też nie jest powiedziane że wersja ze sklepu eurortv będzie mieć to samo :D

Coś
@Enjama:

Acer aspire 5 A515-44, jakas wersja koreanska ma tez IPS LG ale trochę słabszy niż ten 250 nitów. Ale to też nie jest powiedziane że wersja ze sklepu eurortv będzie mieć to samo :D

NX.HW4EP.002 ze sklepu Acer.pl i NX.HW4EP.008 z Morele.net, to TNka

NX.HW4EP.005 z x-kom.pl, to IPS: B156HAN02.1 HW4B, LM156LFCL03, lub LP156WFC-SPD5.
@figurka500:
Najprawdopodobniej będzie to nowy Legion 5 z ryzenem i RTX 2060, bo Omen pewnie nawet z voucherem będzie droższy od niego. Kwestia czy ci się chce czekać do czerwca.

@Enjama: Pewnie bieda IPS. Rozważyłbym też na twoim miejscu w podobnym przedziale ściągnięcie Xiaomi Redmibooka 16 z kodeme teraz jest za około 3000 zł, 8 rdzeniowy 4700u, 16GB ramu, matryca 100% sRGB.
@Pustulka: Już chyba kod xkom na wyprzedaż nocną nie działa. Szkoda, bo złapałbym tego legiona za 3,9k. Dorzucić drugą kość ramu i dysk na dane i byłoby jak znalazł jako prezent dla siostry "na studia" xD
"Usunęliśmy kod promocyjny nocne-wyprzedaze. Kod jest niepoprawny, skończył się już czas promocji lub liczba dostępnych kodów."
Pewnie bieda IPS. Rozważyłbym też na twoim miejscu w podobnym przedziale ściągnięcie Xiaomi Redmibooka 16 z kodeme teraz jest za około 3000 zł, 8 rdzeniowy 4700u, 16GB ramu, matryca 100% sRGB.


@Pustulka: Myślisz, że warto zastanowić się nad tym Redmibookiem 16? Wiadomo, że gwarancja/serwis to dupa, ale widziałem też błąd fabryczny z gniazdem zasilania w Mi Pro i tak myślę, czy warto ryzykować.
@Pustulka:

Pewnie bieda IPS. Rozważyłbym też na twoim miejscu w podobnym przedziale ściągnięcie Xiaomi Redmibooka 16 z kodeme teraz jest za około 3000 zł, 8 rdzeniowy 4700u, 16GB ramu, matryca 100% sRGB.


Dzwoniłem do Acera i okazało się, że ten w Euro ma takie same matryce jak ten w Xkom (3 matryce) czyli pewnie takie jak podałeś wcześniej.

Zamówilem z euro, nie bede musial instalowac systemu
Zobaczymy na jaką trafie sztukę
@kurazjajami:
A potem wystąpiły problemy z transportem, a wersja z 1660 Ti/RTXem 2060 została cofnięta celem poprawy chłodzenia, bo jednak aluminiowe żeberka z tymi kartami to nie był najlepszy pomysł, teraz nowsza rewizja ma mieć szersze heatpipe'y i miedziane żeberka radiatora.

Myślisz, że warto zastanowić się nad tym Redmibookiem 16? Wiadomo, że gwarancja/serwis to dupa, ale widziałem też błąd fabryczny z gniazdem zasilania w Mi Pro i tak myślę, czy warto