Wpis z mikrobloga

Będziesz składał sierpień?


@Prof_: Jeszcze zobaczę jak będę miał z wolnym czasem, ale są problemy z dostępnością, więc nie bardzo jest co dodawać.

Jakieś zmiany się szykują?


@Prof_: Póki co tylko drobne aktualizacje o promocje w sklepach czyli jak zwykle.
Jakby ktoś jeszcze nie widział w x-komie trwa tydzień laptopów, wybrałem co ciekawsze oferty, ceny są już po zastosowaniu kodu::
- Lenovo Ideapad 3-14 z ryzenem 3250u, 8GB ram, 256GB SSD i windows 10 za 1599 zł - link

- tutaj trzeba zaakceptować fakt, że w tym Lenovo L340-15 jest i5-9300HF, literka F tutuaj oznacza uszkodzoną grafiką zintegrowaną, która została wyłączona co się wiąże z krótszymi czasami pracy na baterii i trochę
@Pustulka: jak się ma wydajność nowych RTXów do desktopowych wersji? HP się tak ociąga z nowymi omenami, że zastanawiam się momentami nad zakupem puszki. Z tym, że jak sobie to wyliczam to złożenie kompletu pc wychodzi mi niedużo taniej niż kupno laptopa.
@Pustulka: Mireczku mam pytanko. Glownie laptop sluzy mi do pracy biurowej, ogladania seriali przegladania internetu, no i sporo go nosze ze soba, ale fajnie byloby tez odpalic na nim jakas fifke 21 czy gta V.

Ktory z nich polecasz: Acer Aspire 5 R3-4300U, Huawei matebook d14 czy d15.
@Pustulka: za chwilę zabieram się za całą lekturę na Twoim profilu i blogu. czy jesteś w stanie polecić mi laptop do obróbki zdjęć? najważniejsze: jak najlepszy ekran, dobrze odwzorowujący kolory. dodatkowe wymagania to standard, czyli: 15", z solidnym procesorem (pewnie Ryzen), 8/16 ram
@Pustulka: A jak wygląda Ryzen 9 w laptopach? Coś tam widziałem na początku się ruszało, benchmarki miało to gorsze niż 7, a ostatecznie coś z tego wyszło?
Ile RAM jest w stanie przyjąć Ryzen 4800H na dwóch kościach? Laptopa chciałbym używać do CADów, gdzie na dziś 32 GB jest wystarczające, ale za rok czy dwa już pewnie potrzeba będzie więcej.
A jak wygląda Ryzen 9 w laptopach? Coś tam widziałem na początku się ruszało, benchmarki miało to gorsze niż 7, a ostatecznie coś z tego wyszło?


@wziuuuuu: Nieopłacalny, 4800H w zupełności wsytarczy.

Ile RAM jest w stanie przyjąć Ryzen 4800H na dwóch kościach? Laptopa chciałbym używać do CADów, gdzie na dziś 32 GB jest wystarczające, ale za rok czy dwa już pewnie potrzeba będzie więcej.


@wziuuuuu: 2x32GB.