Wpis z mikrobloga

@Pustulka: myslisz ze serio warto silentium pc vero 700w zamiast np supremo 550 w podobnej cenie? ewentualnie seasonic s12III 650 jest
zestaw ryzen 2600/3600 + 1660 super albo 5600 xt zalezy na ile mi sie uda namowic znajomego zeby wylozyl na kompa
@Pustulka:
ja to rozumiem, ale i tak wyciagnalem kolege z kupowania kompa za 2k do zlozenia dobrego sredniaka, nie mam teraz serca mu mowic, ze jak doplaci 100zl w perspektywie 10 lat to bedzie mial lepszy zasilacz, dla takiej osoby to jest abstrakcja i nie dziwie sie, takze musze budzet na zasilacz zamknac w tych 300zl (ogolnie 3,5k~)
@Boleslaw_Smiszny: Te już są od jakiegoś, w sumie ani to nie tanio, ani ciekawego. Większość osób czeka na wersje ze 144Hz matrycą oraz te z 1660 Ti i RTXem 2060 w 15 i 17 calach(te nie wcześniej niż we wrześniu) oraz Omena 15 z 4800H i 1660Ti/2060, jest już z 4600H(6 rdzeni) czasami jest za 5300-5400 na tych ich przecenach w euro i oleole, jak ktoś ma voucher hp to mu
A Thinkpady 14'' są warte uwagi czy to już konkretnie dla zdecydowanego użytkownika?


@Boleslaw_Smiszny: To zależy do czego, ale według polskich cen nie. Jeżeli zostajemy przy sprzęcie tej klasy to może za jakiś czas pojawią się elitebooki 845 G7 na rynku wtórnym.
@Pustulka: Są informacje o innych laptopach z 4800H czy tylko legion, omen i tuf A15? Wiesz jak wygląda tam sprawa nowych kart Nvidii? Mają już podwyższone TDP czy stoją na tych niższych? Jakie prędkości RAM można wkładać do laptopów z Ryzenem? Wiadomo coś o złączu Thunderbolt 3 w laptopach z procesorami AMD?
Są informacje o innych laptopach z 4800H czy tylko legion, omen i tuf A15?


@wziuuuuu: Jest też MSI Bravo, Dell G5 SE i Tongfangi.

Wiesz jak wygląda tam sprawa nowych kart Nvidii? Mają już podwyższone TDP czy stoją na tych niższych?


@wziuuuuu: Rozumiem, że chodzi ci o RTXa 2060, Omen 15 - 110W, reszta 80W z boostem do 90W.

Jakie prędkości RAM można wkładać do laptopów z Ryzenem?


@wziuuuuu:
@Pustulka: Jest laptop do +-4500zl,ktory pierwszy przychodzi Ci na myśl jeśli chodzi głównie o oglądanie filmów + programowanie? Myślałem raczej nad 17 calami, ze względu na filmy i możliwość wygodnego korzystania z dwóch okienek aplikacji.
@Pustulka: A nic mocniejszego niż RTX2060 z 4800h nie uświadczę?
Mam ten kupon od HP i jakieś 6,000 zł. Dużo bardziej wolałbym 17 cali, ale z tego co widziałem to HP jeszcze nawet nie pokazało żadnego modelu poza tą 15?
Patrząc na TDP można się spodziewać, że HP będzie miało dużo lepszą wydajność w grach?
Czy warto myśleć o połączeniu intel 10gen + eGPU?
Zasadniczo chciałbym coś zbliżonego do stacji roboczej,
A nic mocniejszego niż RTX2060 z 4800h nie uświadczę?

Nie w tym roku

Mam ten kupon od HP i jakieś 6,000 zł. Dużo bardziej wolałbym 17 cali, ale z tego co widziałem to HP jeszcze nawet nie pokazało żadnego modelu poza tą 15?

Pokazało tylko Omena 15 i Paviliona 16", ale ten będzie mieć gpu 1660 Ti w wersji max-q

Patrząc na TDP można się spodziewać, że HP będzie miało dużo lepszą