Wpis z mikrobloga

@vince87: raczej pisałem o innym asusie xX0Xxx, xX1Xxx, chociaż tutaj też nie jest jakoś super.

tu jest wersja cała w aluminium

To jest ten sam(no dobra prawie)laptop w gorszej konfiguracji, matryca w obu słaba.
@Pustulka: na Twojej stronie jest już zestawienie sierpniowe, stamtąd znalazłem ten laptop: https://www.x-kom.pl/p/566348-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-3-14-i3-10110u-8gb-256-win10-mx130.html?partnerid=100650924&sm12=Mjc=&ts=1596929315&token=5a3f957a10b5efb558db41e07035e056&104 . Czy będzie nadawać się do odtwarzania video w jakości 2,7k 60fps, oglądania filmów, internetu, ale też obróbki w photoshopie lub lightroom? Interesuje mnie mały kompaktowy laptopik do właśnie ww. celów.
https://www.x-kom.pl/p/564476-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-s340-14-ryzen-5-8gb-512-win10.html Ewentualnie czy ten nie byłby lepszy do tego co wymieniłem? z kodem laptopy jest za 1999zł. Czemu nie umieściłeś go w swoim zestawieniu, coś z nim
internet, multimedia, czasem jakaś mało wymagająca gra typu CS GO,


@vince87: Pewnie do tego ta zintegrowana Vega wystarczy.

w opiniach wszyscy płaczą o matryce, kolory blade jak dupa

Tak, jest słaba.

znasz jakieś stronki zajmujące się zestawieniem stacjonarek, które nie są reklamami sprzętu tylko faktycznie są obiektywne?


@hadrian3: Możesz coś złożyć na podstawie tego, mi za to nie płacą, ale oczywiście opinia jest subiektywna, ewentualnie zawsze się możesz mnie coś
@rowerowyfazer:
Już wyjaśniam, nie ma go, bo za 9h oferta wygaśnie:

Promocja obowiązuje wyłącznie do 09.08.2020 r. lub do wcześniejszego wyczerpania limitu produktów


Ewentualnie czy ten nie byłby lepszy do tego co wymieniłem? z kodem laptopy jest za 1999zł. Czemu nie umieściłeś go w swoim zestawieniu, coś z nim nie tak?


@rowerowyfazer: Matryca jest słaba, ale obie się nie nadają do obróbki w photoshopie/lightroomie, tak patrzę na cenę używanego Latituda
@Pustulka: Pytanko, ojciec rozgląda się za laptopem, taki typowo biurowo-domowy czyli zdjecia, internet, youtube, filmy, zadnego grania wiec mysle niskonapieciowy procesor, bez dedykowanej karty graficznej starczy, 15 lub 17 cali (wiekszy ekran staram sie wybic z głowy). Ojciec upiera się na nowym sprzęcie, do 4 tysiecy z ssd 400-500 giga, dobrze gdyby mial drugi slot pusty na przyklad na sata.

Jest sens kupować niższe biznesówki jak Dell Vostro, HP Probook, Lenovo
Myslałem nad tymi modelami o ktorych wspomnialem, cos nie za bardzo widac Ryzeny w tego typu urzadzeniach?


@krzywy_kanister: Są, tylko, tak średnio dostępne, bo duże zainteresowanie i AMD nie wyrabia się z dostarczaniem chipów, nie ogarnęli, że be będą tak popularne i już osiągnęli max mocy produkcyjnej tsmc dla mobilnych układów, występują:
- Lenovo E15
- Lenovo L15
- HP Probook 455 G7
procesory: 4500U, 4700U, 4750U
@Pustulka: Super, dzieki, spróbuję się rozejrzeć, Ryzeny widzę wlasnie w laptopach gamingowych z twojego bloga. Generalnie z alternatywami chyba kiepsko, albo kupic cos tanszego ala Inspiron/Acer/Ideapad albo Latitude z niskiej serii w takim budżecie, na pierwsze za duży budżęt, na Latitude, Elitebooka, Thinkpada wyższej serii jednak za mało.
@majkelowicz:
Tak jak wyżej, póki co do obecnych gier wystarczają 4 rdzenie, ale jest tendencja do używania coraz większej liczby wątków, więc 6 rdzeni może być jednak lepszym pomysłem. Nowe konsole będą mieć 8 z czego 7 będzie dla deweloperów pod gry, więc ogólnie uważa się, że nowe tytuły będą pisane pod co najmniej 14 wątków. Jeżeli gra nie będzie ograniczana 8 wątkami w tym drugim to laptop powinien generować około
Jakby ktoś jeszcze nie widział w x-komie trwa tydzień gamingu, wybrałem co ciekawsze oferty, ceny są już po zastosowaniu kodu::
- tutaj trzeba zaakceptować fakt, że w tym Lenovo Y540-15 jest i5-9300HF, literka F tutuaj oznacza uszkodzoną grafiką zintegrowaną, która została wyłączona co się wiąże z krótszymi czasami pracy na baterii i trochę wyższymi temperaturami oraz obrotami wentylatora pod niskim obciążeniem z uwagi na to, że cały czas obraz jest generowany przez
@Pustulka: Dzięki za odpowiedź, zrozumiałe. W takim razie, czy i7-9700H w połączeniu z 1660Ti nie będzie lepszym rozwiązaniem? I czy jest szansa, że konfiguracje y540:
1) którą wysyłałem
2) i7/1660Ti;
będą jeszcze tańsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) w związku z wchodzącymi Legionami 5?