Wpis z mikrobloga

Jaki kask/kurtka/rękawice...

Standardowe pytanie zapewne, ale zaryzykuję, bo chciałbym opisać moje wymagania.

Robię prawko na A, B mam od 20 lat. Potrzebuję moto tylko na dojazdy z obrzeży Poznania do centrum do pracy lub po na jakieś wyjście. Dojazd Naramowicka głównie, więc nawet nie ma tam możliwości rozpędzania się. Wiadomo, że zależny od pogody i pory roku, więc na pewno nie częsty. Celuję w moto w stylu KTM Duke 390 - myślałem, że ta moc to kompromis między za wolno a rozjebię się na pierwszym drzewie, bo lubię z---------ć autem. Pewnie powyżej 70 to rzadko w ogóle będę się kręcił, przede wszystkim będę omijał auta w korku. Za miasto niemal w ogóle nie będę wyjeżdżać. Dobre moto celuję?

Stąd - jakie akcesoria? Nie muszę oszczędzać, ale czuję, że nie ma sensu wydawać za dużo do takich celów. Chyba wszystko nówka raczej? W jaki przedział cenowy przynajmniej uderzać?

Kask full face mimo wszystko?

#motocykle #motomirko
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wnocy: muszę zacząć na start po taniości, więc nie myślałęm o spodniach na razie. Poza tym to jest to czego wymaga ode mnie koleś ze szkoły jazdy. Potem będę myślał dalej.

I po co się tak oszukiwać? :)


Wierzę, że jednak z wiekiem jakaś odpowiedzialność we mnie jest. Tam gdzie będe dojeżdżać na prawdę nie ma się gdzie rozpędzać, a lata jazdy autem i rowerem już mnie nauczyły mieć ograniczone
  • Odpowiedz
@prostynick:

więc nie myślałęm o spodniach na razie.


Po wywałce, jak sobie zedrzesz skórę, to miło nie będzie. Jak przywalisz bioderkiem o asfalt/krawężnik/cokolwiek to zmieni Ci się pogląd na tę kwestię. Uszkodzenia miednicy nie są
  • Odpowiedz
@RupturaPerinei: stąd moje pytanie, na które kompletnie nie odpowiedziałeś. Nie wiem czy mam kupować full face czy nie i nie wiem czy mam patrzeć na kaski za 500 czy za 1500 i nie wiem czy mam patrzeć tylko na cenę czy jednak konkretne marki są bardziej polecane
  • Odpowiedz
@prostynick nie znajdziesz tu jednoznacznej odpowiedzi, ale ogolnie kup kask integralny, od 1,5k dostaniesz juz wiecej niz potrzebujesz na poczatek. Kask trzeba przymierzyc i dopasowac, polecam zapiecie DD, blende raczej odpusc i kup po prostu ciemniejsza szybe. Poczytaj o typach skorup i nie kupuj termoplastiku.
  • Odpowiedz
Czyli mam kupić kask za 10 koła, żeby było bezpiecznie?


@prostynick: ja mam HJC FG-ST. Widzę, że teraz potaniały mocno. Masz zapięcie typu DD, blendę, wentylację. Nie narzekam na ten kask. Teraz za 700zł można to nabyć.
  • Odpowiedz
@prostynick: Oto ty w niedalekiej przyszłości. Dobry kask, kurtka, buty, spodnie, rękawice. Nie warto kupować po taniości na początek bo potem i tak kupisz drugie, kasa w błoto, lepiej później na kursy doszkalające wydać.


Firma to zależy od ciebie i jak ci leży/pasuje, byle było ci wygodnie i bezpiecznie. Kask integralny, twarzą też można po asfalcie przejechać

Nie
Jofiel - @prostynick: Oto ty w niedalekiej przyszłości. Dobry kask, kurtka, buty, spo...

źródło: comment_1594458923pbp8eMr0GaUxVnlLb2I7vP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
od 1,5k dostaniesz juz wiecej niz potrzebujesz na poczatek


@RupturaPerinei: dzięki za odpowiedź. Właśnie czuję, że są rzeczy, które są w skali drogości "więcej niż potrzebuję na początek". Jestem cebulą, będę marzył potem o czymś droższym i szybszym, ale pozostanie to w sferze marzeń. Jak oceniasz propozycję kolegi - HJC FG-ST?
  • Odpowiedz
@prostynick: właśnie, odnośnie mocy - będzie Ci brakowało za czas jakiś. Jak jesteś odpowiedzialny i nie masz niedowładu w rękach, i jesteś w stanie kontrolować manetkę, to w ogóle brałbym 600. Stosunkowo szybko nauczysz się to kontrolować, a nie będziesz musiał się bawić w wymianę po roku.
  • Odpowiedz
@wnocy: no to mi powiedział koleś jak się zapisywałem - że bez sensu i 600 od razu. Ale nie wiem czy nie za dużo na start i czy nie lepiej coś mniejszego - taka 300-400 nie będzie zwinniejsza na mieście?
  • Odpowiedz
  • 0
@prostynick ja kupiłem sobie F4i sport i jestem mega zadowolony cały czas. Świetne do jazdy po mieście bo mogę się wcisnąć tam gdzie inne nakedy z szersza kierą nie wjadą, a i w trasę pojechać też można, bo całkiem wygodne i owiewki ma.
  • Odpowiedz