Wpis z mikrobloga

Jaki kask/kurtka/rękawice...

Standardowe pytanie zapewne, ale zaryzykuję, bo chciałbym opisać moje wymagania.

Robię prawko na A, B mam od 20 lat. Potrzebuję moto tylko na dojazdy z obrzeży Poznania do centrum do pracy lub po na jakieś wyjście. Dojazd Naramowicka głównie, więc nawet nie ma tam możliwości rozpędzania się. Wiadomo, że zależny od pogody i pory roku, więc na pewno nie częsty. Celuję w moto w stylu KTM Duke 390 - myślałem, że ta moc to kompromis między za wolno a rozjebię się na pierwszym drzewie, bo lubię #!$%@?ć autem. Pewnie powyżej 70 to rzadko w ogóle będę się kręcił, przede wszystkim będę omijał auta w korku. Za miasto niemal w ogóle nie będę wyjeżdżać. Dobre moto celuję?

Stąd - jakie akcesoria? Nie muszę oszczędzać, ale czuję, że nie ma sensu wydawać za dużo do takich celów. Chyba wszystko nówka raczej? W jaki przedział cenowy przynajmniej uderzać?

Kask full face mimo wszystko?

#motocykle #motomirko
  • 25
@prostynick:

Pewnie powyżej 70 to rzadko w ogóle będę się kręcił,


I po co się tak oszukiwać? :)

Ja bym brak kask integralny. Zwróć uwagę na cenę szyb, żeby potem nie płakać przy wymianie, jak Ci się stara porysuje.
Nie wiem czy chcesz brać spodnie jakieś turystyczne, czy jeansy z ochraniaczami. W każdym razie zwróć uwagę, żeby były ochraniacze na biodra i kość ogonową.
@wnocy: muszę zacząć na start po taniości, więc nie myślałęm o spodniach na razie. Poza tym to jest to czego wymaga ode mnie koleś ze szkoły jazdy. Potem będę myślał dalej.

I po co się tak oszukiwać? :)


Wierzę, że jednak z wiekiem jakaś odpowiedzialność we mnie jest. Tam gdzie będe dojeżdżać na prawdę nie ma się gdzie rozpędzać, a lata jazdy autem i rowerem już mnie nauczyły mieć ograniczone zaufanie
@prostynick:

więc nie myślałęm o spodniach na razie.


Po wywałce, jak sobie zedrzesz skórę, to miło nie będzie. Jak przywalisz bioderkiem o asfalt/krawężnik/cokolwiek to zmieni Ci się pogląd na tę kwestię. Uszkodzenia miednicy nie są fajne.

Tam gdzie będe dojeżdżać na prawdę nie ma się gdzie rozpędzać,


Na moto nie potrzebujesz wcale miejsca żeby się rozpędzić :)

lata jazdy autem i rowerem już mnie nauczyły mieć ograniczone zaufanie do wszystkiego co
@RupturaPerinei: stąd moje pytanie, na które kompletnie nie odpowiedziałeś. Nie wiem czy mam kupować full face czy nie i nie wiem czy mam patrzeć na kaski za 500 czy za 1500 i nie wiem czy mam patrzeć tylko na cenę czy jednak konkretne marki są bardziej polecane
@prostynick nie znajdziesz tu jednoznacznej odpowiedzi, ale ogolnie kup kask integralny, od 1,5k dostaniesz juz wiecej niz potrzebujesz na poczatek. Kask trzeba przymierzyc i dopasowac, polecam zapiecie DD, blende raczej odpusc i kup po prostu ciemniejsza szybe. Poczytaj o typach skorup i nie kupuj termoplastiku.
Czyli mam kupić kask za 10 koła, żeby było bezpiecznie?


@prostynick: ja mam HJC FG-ST. Widzę, że teraz potaniały mocno. Masz zapięcie typu DD, blendę, wentylację. Nie narzekam na ten kask. Teraz za 700zł można to nabyć.
Kask full face mimo wszystko?


@prostynick: Imo tak.

Potrzebuję moto tylko na dojazdy z obrzeży Poznania do centrum do pracy lub po na jakieś wyjście


To skuter będzie wygodniejszy

Celuję w moto w stylu KTM Duke 390


KTM podobno drogi w utrzymaniu, ale ja nie mam doświadczenia, to info zasłyszane na grupach

Pewnie powyżej 70 to rzadko w ogóle będę się kręcił


( ͡°( ͡° ͜ʖ(
@prostynick: Oto ty w niedalekiej przyszłości. Dobry kask, kurtka, buty, spodnie, rękawice. Nie warto kupować po taniości na początek bo potem i tak kupisz drugie, kasa w błoto, lepiej później na kursy doszkalające wydać.


Firma to zależy od ciebie i jak ci leży/pasuje, byle było ci wygodnie i bezpiecznie. Kask integralny, twarzą też można po asfalcie przejechać

Nie muszę oszczędzać

Nie oszczędzaj, a i przy okazji

Wierzę, że jednak z wiekiem
Jofiel - @prostynick: Oto ty w niedalekiej przyszłości. Dobry kask, kurtka, buty, spo...

źródło: comment_1594458923pbp8eMr0GaUxVnlLb2I7vP.jpg

Pobierz
od 1,5k dostaniesz juz wiecej niz potrzebujesz na poczatek


@RupturaPerinei: dzięki za odpowiedź. Właśnie czuję, że są rzeczy, które są w skali drogości "więcej niż potrzebuję na początek". Jestem cebulą, będę marzył potem o czymś droższym i szybszym, ale pozostanie to w sferze marzeń. Jak oceniasz propozycję kolegi - HJC FG-ST?
@prostynick: właśnie, odnośnie mocy - będzie Ci brakowało za czas jakiś. Jak jesteś odpowiedzialny i nie masz niedowładu w rękach, i jesteś w stanie kontrolować manetkę, to w ogóle brałbym 600. Stosunkowo szybko nauczysz się to kontrolować, a nie będziesz musiał się bawić w wymianę po roku.
@wnocy: no to mi powiedział koleś jak się zapisywałem - że bez sensu i 600 od razu. Ale nie wiem czy nie za dużo na start i czy nie lepiej coś mniejszego - taka 300-400 nie będzie zwinniejsza na mieście?
@prostynick ja kupiłem sobie F4i sport i jestem mega zadowolony cały czas. Świetne do jazdy po mieście bo mogę się wcisnąć tam gdzie inne nakedy z szersza kierą nie wjadą, a i w trasę pojechać też można, bo całkiem wygodne i owiewki ma.