Wpis z mikrobloga

@Odczuwam_Dysonans:
Lenovo Ideapad 330
Procesor Intel Core i5
8GB RAM
karta graficzna Nvidia MX150, mam też integrę bodajże intela 330 coś takiego, ale tu nie o grafikę chodzi

Od razu mówię, że podstawkę gry przeszłam i było normalnie, a jak dorzuciłam DLC to coś się #!$%@?ło z tym dźwiękiem, ale tylko w samej grze, bo w menu głównym jest normalnie muzyka i dźwięki. Ale dzieje się to tylko... w słuchawkach (JBL
@ririsu12: dobra, to zacznijmy od tego, na sparowanych słuchawkach - wejdź w ustawienia -> system -> dźwięk, po prawej wybierz panel sterowania dźwiękiem - które urządzenie jest ustawione jako domyślne w zakładce "Odtwarzanie"? Jeśli głośniki, to spróbuj kliknąć prawym i ustawić urządzenie Bluetooth jako domyślne i sprawdź, czy coś się zmieniło.
@Odczuwam_Dysonans: Tu już grzebałam. Domyślnie ustawione są słuchawki właśnie, jak je podłączam. Tylko jest taki problem, ze na odtwarzaniu się teraz uakywniają jakby dwa tryby słuchawek. Jedne działają (z fatalną jakością dźwięku, że się nie da tego słuchać) a drugie z dobrą, ale one nie działają. W każdej innej grze, np. Wiedźmin 3 czy GTA V działa wszystko elegancko, tylko się spierdzieliło w Saints Row 3 po dorzuceniu do podstawki DLC.
@ririsu12: no dobra, a próbowałaś wyłączyć inne urządzenia w takim razie? Nie masz tam przypadkiem Zostaw tylko to z dobrą jakością.
Ale jeszcze wcześniej kliknij w menu start, wpisz panel sterowania, wejdź w panel (ten klasyczny), ustaw ikony i zobacz czy masz tam może coś takiego jak Menedżer Realtek HD Audio? Jeśli masz to zerknij jak tam jest ustawione.
Spróbuj też, podczas gry, alt+tabować, kliknij prawym na ikonkę dźwięku -> mikser
Spróbuj też, podczas gry, alt+tabować, kliknij prawym na ikonkę dźwięku -> mikser głośności i zobacz czy przypadkiem Saints Row nie jest wyciszone


@Odczuwam_Dysonans: Na pierwszym miejscu sprawdzałam. Nie było wyciszone.

Nie masz tam przypadkiem Zostaw tylko to z dobrą jakością.


@Odczuwam_Dysonans: Nie mam takiej opcji

Albo mimo tego, że masz sparowane słuchawki bluetooth to podczas gry wpiąć-wypiąć jakieś urządzenie jackiem do lapka, żeby zmienił na moment urządzenie.


@Odczuwam_Dysonans: Zadziałało,
@ririsu12: no bo on musi na siłę po update'cie zmieniać urządzenie i zarządza tym karta Realtek, a Ty jesteś podpięta przez inne urządzenie odtwarzające, przez adapter BT ;). Szkoda, że na nowszych sprzętach ten menedżer Realteka się nie instaluje domyślnie, trzeba ręcznie, chociaż i tak nie wiem czy coś by to zmieniło. Możliwe że będziesz musiała robić to za każdym razem, więc trzymaj jakieś urządzenie z jackiem pod ręką :P ale