Wpis z mikrobloga

@goferek: właśnie czegoś takiego mega brakuje, osiedle gdzie możesz kupić mieszkanie tylko jak nie masz dzieci. Jak nagle masz mieć dzieci - sprzedajesz lub wynajmujesz bo nie możesz tam mieszkać. Marzenia.
  • Odpowiedz
@goferek: Bardzo dużo osób kupuje/wynajmuje mniejsze metraże dla nawet 3 dzieci + rodzice, bo ich nie stać na większe. To raczej osoby bezdzietne stać na większe mieszkania :D Taki nieco absurd ;)
  • Odpowiedz
@goferek: nie wiem, może każde stare prlowskie osiedle? 30 lat temu pełno dzieciaków, które już dorosły i swoich nie mają. Cisza, spokój aż się smutno robi chodząc po swoich dawnych lokacjach
  • Odpowiedz
@goferek: no, ale wtedy bys nie mial wstepu na Swoje osiedle jakby takie strefy byly. Ja na ten przyklad bym chcial mieszkac w samym centrum miasta, ale zeby nie bylo turystow bo glosni, samochodow bo smierdza, psow bo szczekaja i pijanych bo zaklocaja cisze nocna
  • Odpowiedz
@goferek: Mieszkam wystarczająco wysoko żeby nie słyszeć kaszojadów i na szczęście u sąsiadów cicho. Jak mieszkałem w Bangkoku i rozsadzało mi głowę od dźwięków ulicy to kupiłem:

https://www.bose.pl/pl_pl/products/headphones/noise_cancelling_headphones/noise-cancelling-headphones-700.html#v=noise_cancelling_headphones_700_soapstone

Tak wygodne, że można nosić wiele godzin, tłumią idealnie i są bezprzewodowe. Jeśli kupisz, to warto kupić odpowiednią przystawkę bluetooth, najlepiej Asus BT400, bo nie ze wszystkimi współpracują.
  • Odpowiedz
@goferek: polecam klimę - zamykasz okna i masz ciszę. Osiedla bez dzieci nie mają żadnego sensu skoro możesz trafić sąsiada patusa, sąsiada disco melomana, sąsiada fana motoryzacji, sąsiada fana remontów, sąsiada fana psów lub innego generatora odgłosów znacznie gorszych od bąbelków ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Osiedla z limitem db wpisanym w regulamin to by było coś ale chciałbym to zobaczyć w praktyce xD
  • Odpowiedz
@bartez_94: hehe, ja nawet myślałem żeby komuś zakazać mieszkania bo np. ma krzywy ryj albo ubiera się #!$%@? i po prostu źle to wygląda naruszając tym samym moje poczucie estetyki. Coś jak np. menel w tramwaju, tylko że jak ktoś ma ryj powiedzmy 3 na 10 to wtedy nie może kupić mieszkania, a jak np. kupił ale dostał w papę za mocno to musi sprzedać
  • Odpowiedz
Słyszał ktoś o osiedlach z zakazem wstępu dla dzieci?


@goferek: a propos miejsc z zakazem to bardzo polecam krakowską knajpę GMT z gruzińskim jedzeniem (i winem).
  • Odpowiedz
GMT z gruzińskim jedzeniem (i winem


@DOgi: a tam mają zakaz? To w sumie zaraz koło mnie ale wydawało mi się przechodząc parę razy że były kaszojady
  • Odpowiedz