Wpis z mikrobloga

@Andrzej-Duda: Drogie Wykopowiczki! Drodzy Wykopowicze!

Tak jak w 2015, chciałbym odpowiedzieć na Wasze pytania w ramach AMA - już w środę o godzinie 19.45
Liczę na kolejną, bardzo ciekawą dyskusję i zapraszam do udziału.

#wykop #wybory #wyboryprezydenckie2020 #polska #ama #prezydenckieama2020 #wybory2020 #duda2020
Andrzej-Duda - @Andrzej-Duda: Drogie Wykopowiczki! Drodzy Wykopowicze!

Tak jak w 2...

źródło: comment_1594129955utWXSeH1tpXw5r4RAg2Jpo.jpg

Pobierz
  • 933
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andrzej-Duda: Szanowny Panie Prezydencie,

ukończył Pan studia prawnicze, jest Pan doktorem nauk prawnych. Wydał Pan swoje monografie z zakresu prawa administracyjnego.

Dlaczego zatem w polskim systemie prawnym co chwilę pojawiają się kolejne luki, kolejne błędy? Dlaczego pozwala Pan na błędne funkcjonowanie władzy
  • Odpowiedz
Panie Prezydencie,

ostatnimi czasy głośno było w mediach na temat zastosowania przez Pana prawa łaski. Pozostając w temacie, chciałbym zapytać, na jakim etapie jest sprawa rozpatrywania prośby o ułaskawienie Bonusa RPK (Oliwiera Roszczyka)? Dotarła do Pana prośba rodziny, dotarła do Pana petycja podpisana przez ponad 100 000 obywateli, dotarł do Pana list otwarty przedstawicieli sceny muzycznej, jednak z Pańskiej strony cisza i brak decyzji. Proszę o ustosunkowanie się do tego tematu.

Piotr
  • Odpowiedz
@Andrzej-Duda: Dlaczego pańska partia oraz Pan sam, którzy hucznie zapowiadaliście koniec z komuną np. w sądownictwie, obsadzacie ważne z istoty pluralizmu stanowiska np. w Radzie Mediów Narodowych i Trybunale Konstytucyjnym członkami Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej?
  • Odpowiedz
@Andrzej-Duda: czy Telewizję Polską i jej przekaz w trakcie kampanii należy uznawać za bezstronne, obiektywne i rzetelne, mając na uwadze fakt, że dzięki Pana podpisowi media publiczne dostały finansowy zastrzyk w postaci 2 mld zł rocznie?
  • Odpowiedz
Nawoływał Pan do organizacji wspólnej debaty przez 3 największe telewizje: TVP, TVN i Polsat - konkurencyjne stacje były jak najbardziej na 'tak' niestety tvp hucznie nazywana telewizją publiczną dziwnym trafem odmówiła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlaczego? Czy po ewentualnej wygranej w tvpis nadal będzie lał się ten sam ściek propagandy?
  • Odpowiedz
Na chwilę obecną wszystko wygląda na to, że Donald Trump przegra nadchodzące wybory - jak wtedy będą wyglądały nasze P O T Ę Ż N E kontakty z USA?
  • Odpowiedz
W tubie propagandowej TVP niezliczoną ilość razy wspominano że zniesienie wiz to tylko i wyłącznie zasługa Pana - co takiego Pan zrobił, że niemożliwe stało się możliwe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Andrzej-Duda: Większość Pana wyborców to osoby 50+, ze wsi, z podstawowym wykształceniem. Nie uważa Pan, że aby budować silną Polskę trzeba mieć poparcie młodych osób? Na ten moment jest Pan u nich całkowicie przekreślony przez bezczelną KW.
  • Odpowiedz
Czy Polacy doczekają się w końcu zmian/rewolucji w systemie służby zdrowia i zlikwidowania NFZ na rzecz wyboru innego ubezpieczyciela (wzorowane na niemieckiej kasie chorych)? Nie było do tej pory rządu, który podjąłby jakiekolwiek działania w tej sprawie wyj. stanowiła Śląska Kasa Chorych, która została założona przez Andrzeja Sośnierza i prężnie działa przez pierwsze lata od założenia (aktualnie nadmierna ingerencja NFZ znacząco obniżyła jej jakość). Czy jeżeli zostanie przedłużona Pana kadencja, to można
  • Odpowiedz
To odważne, że organizuje Pan AMA na wykopie, który stał się przez ostatnie miesiące polem bitwy politycznej. Nie cieszy się Pan tutaj wielką sympatią, więc zamiast kogoś przekonać do oddania głosu na siebie, to tylko mirki dadzą upust swoim frustracjom. Czym jest Pan lepszym wyborem niż Pan Trzaskowski?
  • Odpowiedz
@Andrzej-Duda:
Panie Prezydencie
Od 9 lat jestem w związku z kobietą. Jest to moja jedyna partnerka i mam wielką nadzieje, że to razem z nią się zestarzeje. Obie pracujemy w Polsce. Obie aktualnie zbieramy pieniądze na wkład własny na mieszkanie. Przedstawia się Pan jako prezydent wszystkich Polaków oraz obrońca osób starszych. Proszę o informację w jaki sposób planuje Pan zabezpieczyć przyszłość moją lub mojej partnerki w przypadku śmierci. Tzn w jaki sposób druga osoba ma nie być traktowana po "x" latach jako osoba obca. Testament planujemy zrobic w najbliższym czasie, pełnomocnictwo notarialne już mamy. Jednak uświadomiono nas, że nic to nie da. Od wspólnego mieszkania, które wspólnie kupimy za wspólne pieniądze i wspólny kredyt jedna z nas w przypadku śmierci będzie musiała oddawać największy podatek z mozliwych, wynoszący az 20% od czegoś za co już zaplacilysmy. Proszę o informację gdzie jest tutaj sprawiedliwość oraz w jaki sposób osobie starszej (bo miejmy nadzieję obie dożyjemy sędziwego wieku) ma to pomóc.
Drugie pytabie, proszę o informację w jaki sposób mogę objąć w przypadku zbieżności niefortunnych zdarzeń ubezpieczeniem zdrowotnym swoją wieloletnią partnerkę. Na ten moment Państwo mi tego zabrania

Proszę o informację w jaki sposób jako formalnie osoba obca mogę ja/ bądź moja partnerka dopełnić formalności związanych z
  • Odpowiedz