Wpis z mikrobloga

T8G #gothicfabularnie

* * * * *

KARTA POSTACI

* * * * *

Nowy Obóz

W Nowym Obozie panowała radosna atmosfera gdyż po raz pierwszy od miesięcy faktycznie był powód do świętowania. Atak na Wielką Kopalnię okazał się niebywałym sukcesem. Kalkulacje Gorn który przewidywał około 140% strat własnych odbiegały tak daleko od prawdy jak tylko się dało (być może miało na to wpływ że nie był on najlepszy z matematyki).

Radość zawitała nawet na salę obrad w które Magowie Wody, Lee oraz jego przyboczni z zachwytem patrzyli na rosnący kopiec rudy.

- Widzisz Saturasie? Obiecałem że dostaniecie więcej rudy i dostaliście. - rzekł przywódca obozu.

- Wybacz że wątpiłem w twoje słowa. Teraz mamy realną szansę za wykonanie naszego planu. - odpowiedział arcymag.

- Jak myślisz, ile teraz zajmie nam uzbieranie odpowiedniej ilości rudy? - zapytał Cord

- Próbowałem dopytać Nefarius jednak wciąż jest … niedysponowany. Osobiście myślę że około miesiąc to bezpieczna estymacja.

- Doskonale! Już czuję świeże powietrze z zewnątrz. - ucieszył się Lee - A co masz na myśli mówiąc niedysponowany?

- Był tutaj jeden z magów z Kręgu Ognia i urządzili sobie małe zawody w karczmie.

- W takim razie bardzo dobrze że cierpi. Ma nauczkę za bratanie się z wrogiem

Obóz Bractwa

Po całym obozie biegali podekscytowani uczniowie i nowicjusze. Niemal wszyscy starali się jak najlepiej przygotować do wielkiej pielgrzymki którą w ostatniej wizji zobaczył Y’berion. Guru zgodnie twierdzili że Bractwo jest już blisko odkrycia sposobu aby przywołać ich bóstwo aby wyzwolił ich spod bariery aby mogli dalej szerzyć jego wiarę.

- I czym wy się tak cieszycie? - pytał przebiegających co chwilę braci Tenga, który nieszczególnie parał się do roboty - Znowu pójdziecie sobie na jakieś Eksploracje i nic z tego nie będziecie mieć. Po co się przemęczać jak można cały dzień pić ryżóweczkę i palić zielę.

- Jakim cudem zostałeś wybrany na strażnika świątynnego? - zapytał jeden z uczniów z dłuższym stażem od starego pijaczka. - Przecież ty nic prawie nie robisz dla wspólnoty.

- Bo ja poznałem tajemnicę. Wszystko tutaj opiera się o jej poznanie. I ją znam, i jestem gotów ci ją wyjawić abyś sam mógł stanąć wśród nas. O ile tylko zechcesz.

Oczy łysego więźnia od razu się rozszerzyły a na twarzy pojawiło się zainteresowanie.

- Oczywiście że chcę, Cor Kajip. Proszę zdradź mi jak mogę poznać nauki Śniącego.

- Pierwszy warunek już spełniłeś: chęć przyjęcia słów Śniącego. Ale to nie wszystko … - odpowiedział uczniowi Tenga.

- Co jeszcze jeszcze muszę zrobić?

- Widzisz, jest taka sprawa. - Strażnik potrząsnął trzymaną w dłoni pustą butelką - Kierowniku złoty poratujecie bryłeczką albo dwiema?

Stary Obóz

- Powtórz to jeszcze raz. Bardzo powoli bo chyba cię nie zrozumiałem. - wycedził przez zaciśnięte zęby Gomez w kierunku swoich strażników którzy przyszli mu zdać raport z ostatnich wydarzeń.

- No więc pilnowaliśmy kopalni, tak jak nam było przydzielone i w pewnym momencie … - zaczął jeszcze raz Ciena.

- I nagle zaczyeli padać szkodniki z gór. - przerwał mu Zorg. - Ja głupi nie jestem i wiem że sie przez bramę wchodzi. A oni so głupi i wchodzą przez głazy.

- Tak było. Nie spodziewaliśmy się ataku i …

- Iiiiii?!!!

- No i zajęli kopalnię. Nie mieliśmy szans jej obronić we 3 przed całą bandą z Nowego.

Gomez wstał ze swojego tronu i podszedł do stołu mijając zebranych w sali ludzi. Powolnym krokiem i pełnym milczeniu okrążył go kilka razy. Nie wiedzący czego się spodziewać strażnicy wyczekiwali w napięciu jego decyzji. W końcu przywódca Starego Obozu stanął wyciągnął swój mieczy i kilkoma ciosma zamienił kilkumetrowy blat w drzazgi. Po całym pokazie odwrócił się i spytał.

- Widzicie to? - wskazał na rozrzucone kawałki drewna - To ma zostać z Lee i jego parszywej zgrai bandytów. Macie ich wybić co do jednego i nawet nie wracajcie tutaj dopóki nie odbijecie mojej kopalni. Zrozumiano?!

Wszyscy nerwowo pokiwali głowami i niemal wybiegli z sali tronowej. Gomez tymczasem powrócił na swoje miejsce z mieczem wciąż w pogotowiu.

* * * * *

Czas na podjęcie akcji w tej turze jest do środy (8 VII), do godziny 22:00.
Pobierz Ex2light - T8G #gothicfabularnie

* * * * * 

KARTA POSTACI

* * * * * 

Nowy...
źródło: comment_1594060627MOpypOQ6xRDMSmy61aJqBd.jpg
  • 9
EKSPLORACJA

Wybierasz się w mniej znane zakątki Górniczej Doliny, i nie wiadomo co może cię tam spotkać. (+PD, dodatkowe nagrody zależne od wyniku)

Wymagana dodatkowa deklaracja przez FORMULARZ.