Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #turystyka #chorwacja #koronawirus

Planuję pod koniec lipca jechać samochodem do Chorwacji, gdzie na bieżąco można śledzić przez które kraje można bez ograniczeń przejeżdżać, bądź sprawdzić jakie są ograniczenia w przemieszczaniu się? Googlowanie ograniczeń dla każdego z krajów przez jaki chcę przejechać to mordęga, wyniki zaspamowane jakimiś gówno-portalami, nic nie idzie znaleźć szybko. Może ktoś zna jakąś stronę która agreguje te informacje?
  • 6
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ziurek: to dość proste. Słowacja i Słowenia tylko w tranzycie. Na granicy slowensko chorwackiej długo trwa kontrola bo rejestrują każdego j sprawdzają w entercroatia

Ja wybrałem drogę przez Słowację i Węgry. Zero kolejki na granicy. W drodze powrotnej też od razu przejechałem.
Jak masz Czechy po drodze to polecam jechać na Brno, Bratysławę potem na Węgrzech droga 86 i na przejście latenye (albo lepiej na równolegle stare Gorican)
  • Odpowiedz
  • 0
@DonAndresPL8 nie będę Mirku szukał na wakacjach. Moje zapewnienie musi kierowcy wystarczyć :) pełno Polaków więc możecie potwierdzić wśród znajomych. Po wyjeździe z Polski nie widziałem maseczki. Podobno noszą je w konzumie ale jeszcze tam nie dotarłem. Na Bośni na stacji benzynowej pracownicy mięli ale klienci nie
  • Odpowiedz