Wpis z mikrobloga

@Xing77: znam polski ( ͡° ͜ʖ ͡°) ang i rosyjski, ucze sie, mniej wiecej po rowno koreanskiego i niemieckiego. Korea, bo chce znow odwiedzic i wiecej zebrac z tej wycieczki, poza tym to chyba najprostsxy jezyk z tych z krzaczkami, no i przyda sie w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niemiecki? Bo czesto tam jezdze, a sam kraj jest ciekawy, jezyk bardzo czysty,
@Xing77: studiuję rosyjski, bo mi się podoba oraz interesuję się Wschodem. Ponadto uczę się serbskiego (bo interesują mnie państwa dawnej Jugosławii) oraz fińskiego (zaczęło się od fińskiego rocka, ale sam język też mi się podoba, a i kraj ciekawy).
Niemiecki to nie był nigdy problem(ogolnie cala moja rodzina pochodzi z Niemiec tylko oddanie Szczecina troche to zmienilo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) angielskiego uczyli mnie rodzice ktorzy mieszkali w Anglii kolo 10 lat+ gry bardzo mi przy tym pomagaly, poza tym za mlodziaka uczylem sie szwedzkiego i mowie nim komunikatywnie(nauka z nudow), cos tam jeszcze niderlandzki, ale to absolutne podstawy no i juz dosc dobrze sobie radze
Mandaryński już od prawie 10 latu, wybór czysto z rozsądku, na szczęście później zafascynowałem się tym językiem i kulturą, co pozwoliło mi kontynuować naukę i poznać go dokładniej. Jeśli chodzi o serce to od kilku lat po głowie chodził mi francuski i z dumą mogę powiedzieć, że już od roku się jego uczę : )
@Xing77: Oprócz języka polskiego i angielskiego, uczę się jeszcze PJM. Nie mam niestety szczęścia z językami takimi jak niemiecki, czy francuski, z których to lekcji nic nie wyniosłem cennego. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wszystkie języki migane (wizualno-przestrzenne) wymagają przy nauce dużej koncentracji, a przy tym swietnie rozwijają pamięć. Jestem tzw. „wzrokowcem”. ( ͡º ͜ʖ͡º)