Wpis z mikrobloga

Kto rano wstaje, ten mnichów może spotkać, którzy zbierają pokarm od ludzi, którzy im ten pokarm podarowują (po ang. nazywa się to merit, ale nie wiem czy istnieje jakiś polski odpowiednik tego słowa. Najprościej można by to nazwać: dać na ofiarę/tacę). #tajlandia #azja #mnisi #buddyzm #poranek #merit #ciekawostki #studentzsyjamu
zielu92 - Kto rano wstaje, ten mnichów może spotkać, którzy zbierają pokarm od ludzi,...

źródło: comment_159401084446hUMNxoVzwtWKTn9td4Lh.jpg

Pobierz
  • 14
@dnasstorm: Zależy od człowieka, ale ogólnie myślę, że zdecydowanie życie jest łatwiejsze - jesteś głodny, wychodzisz przed dom. Kupisz sobie jakąś rybke z grilla od Pana, który właśnie się zatrzymał swoim motorko-grillem(jakolwiek to określić) i coś tam pichci najlepiej jak umie. Są też pewne rzeczy, którę mogą wielu wkurzać np. 90 dniowy obowiązek meldunkowy. Ogólnie warto się wybrać np. na miesiąc lub dwa jako turysta i zobaczyć jak to może być
@dnasstorm: Spoczko, proszę pisać. Co do wyjazdu we wrześniu, to warto zadzwonić do ambasady i dopytaj ws. wyjazdu, ponieważ aktualnie do kraju mogą przylecieć osoby, które tu mieszkają lub się leczą. Turystycznie może być jeszcze różnie. a z yt to jeszcze troche mnie pracy czeka żeby to jakotako wyglądało :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zielu92: Coś nie mogę wysłać PW do Ciebie, wystąpił błąd.

Wkleję tutaj :)

Kilka pytań :

1. Planuję przylecieć do Tajlandii na miesiąc, dobrym pomyslem wydaje sie spędzić 2 tygodnie w Bangkoku i 2 tygodnie w Phuket. Co o tym sądzisz? W 2 tygodnie chyba dam radę dużo zwiedzić w BKK? A do Phuket to chyba samolotem krajowych linii lotniczych typu Thai Smile czy co tam mają.

2. Ile pieniędzy będę