Wpis z mikrobloga

Help. Kupiłem ostatnio dysk NVMe #ssd WD Blue SN550.
Po zamontowaniu niestety komp stracił stabilność i co jakiś czas się zawiesza albo wywala blue screeny. Nie jest to dysk systemowy, wykrywa go i działa prawidłowo. Robiłem już reset cmosu i teoretycznie cały dzień wszystko działało ale znowu zaczął sypać blue screeny.
Płyta główna MSI Z390-A PRO, oprócz tego dysku mam jeszcze systemowy SSD i 2x HDD
Ma ktoś jakieś porady?
#m2 #serwispc
  • 10
@myszka_szara: Nie, nie mam sprzętu który obsłuży M.2 a przynajmniej nie z PCIe x4
@tls01: komunikat CRITICALPROCESSDIED ale był też inny tylko nie zanotowałem który. Oprócz tego zdarza się, że w ogóle nie ma bsod tylko komputer zamiera i trzeba go wyłączyć siłowo bo restart przyciskiem powoduje jedynie czarny ekran i się nawet UEFI nie ładuje.
@tls01: Odczytałem dumpa, niestety zapisał się tylko z wczoraj, ale wynika z niego, że dotyczy to procesu ntkrnlmp.exe który ma coś wspólnego z kartą graficzną i jest częstym powodem bsodów a to by się składało z tym, że dysk M.2 używa PCIE i czasem koliduje w jakiś sposób z urządzeniami wpiętymi do innych PCIe jak np. karta graficzna
@kosiarz77: Tak. Te same problemy zaczeły się pojawiać po podłączeniu do USB adaptera bluetooth, po prostu windows się zesrał na miękko i nie ogarniał. Zrobiłem pełny format kompa i wszystko śmiga.