Wpis z mikrobloga

Nie, to nie jest łaska. Jeśli matka i córka prosiły o ułaskawienie z powodów ekonomicznych to trzeba było im pomóc finansowo.


@CudMalina: Tak, jest Fundusz Sprawiedliwości, który pomaga ofiarom przemocy w rodzinie, włącznie z pomocą finansową na mieszkanie i wyżywienie. Tak się też składa, że dziś Ziobro o nim wspominał. Tylko zapomniał dodać, że te kobiety takiej pomocy najwyraźniej nie dostały, a od kilku lat kupę kasy z tego funduszu dostaje
@CudMalina: On im pomagał finansowo z własnej woli jeszcze zanim go do siebie wpuściły.

Ojciec zgodził się i od 2016 roku zaczął nam pomagać, on nie kontaktował się z nami (...) zaczął nam bardzo pomagać. Od tego momentu ojciec się zmienił, stał się innym człowiekiem, przestał pić alkohol. W (...) 2017 roku tata ponownie musiał odbyć karę w zakładzie. Gdy tata wyszedł z więzienia, ja z mamą podjęłam decyzję, (...) w
@Jan0l

W roku 2017 (...) ponownie wrócił do zakładu karnego w Sztumie celem odbycia kary za jego kontakty z nami, on pisał do nas listy z zakładu karnego. Ja w 2013 roku zgłosiłam ten fakt, że wysyła do nas listy. (...) teraz jest zupełnie inaczej (...), nam i córce pomaga, jest zupełnie innym człowiekiem, nie pije, nie znęca się. (...) on nas obdarzył opieką, zrobił się zupełnie innym człowiekiem.


Ty no popatrz,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@xandra:

Chodzi o setki tys zł, w 2017 było to prawie 800 tys. Bardzo niewygodna sprawa dla PiSu...

Obawiam się, że się mylisz. Chodzi o miliony.

W 2019 roku resort sprawiedliwości rozpisuje kilkadziesiąt konkursów na świadczenie takiej pomocy w całej Polsce. Każdy konkurs opiewa na kilka milionów złotych.

https://oko.press/solidarna-polska-fundusz-sprawiedliwosci-ex-bono/?u=true
@marcelus: Jak dla mnie to bez sensu że coś takiego musi do prezydenta iść. Zakaz zbliżania ma ochraniać osobę której dotyczy a nie być karą samą w sobie. Jeżeli pełnoletnia osoba tej ochrony nie chce to jak dla przed zwykłym sądem powinna być możliwość się tego zrzec, najwyżej jakaś opinia psychologa mogła by być zlecana.
@xandra: a w ogóle to po co taki fundusz. Jak ludzie tworzą patologiczne rodziny i potem rodzi się tam dziecko, to powinni zabierać dziecko do domu dziecka i dofinansowywać z tego funduszu maksymalnie te domy dziecka.
A nie że Patola płodzi nieszczęśników na ten świat i potem jeszcze dostają pieniądze. Jak ludzie nie potrafią tworzyć zdrowych relacje to niech w ogóle nie płodzą dzieci.
@golon93 A te kobiety są niepełnosprawne? Skoro córka ma koło 18 lat, to mama jakaś stara też nie jest. Jeżeli we dwie pójdą pracować nawet za minimalna krajowa zwlaazcza, ze zrozumialem historie tek, ze mają mieszkanie to spokojnie można się utrzymać