Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rams: Ktoś tu chyba pod tagiem próbował. Ale zdecydowanie więcej anegdotycznych odpowiedzi znajdziesz na reddicie pod r/ADHD.
Generalnie ludzie z ADHD mają tendencję do samoleczenia normalną marihuaną ( ͡° ͜ʖ ͡°) W książkach psychiatrów marihuana pojawia się często, ale w zdecydowanej większości jako narastający problem i czynnik diagnostyczny. Marihuana sprawia, że objawy słabną lub są łagodniejsze, ale primo efekt jest chwilowy i nie prowadzi do budowania zdrowych
@rams: Próbowałem medyczną, nie, to w niczym nie pomaga. Dosłownie na dniach wyposażyłem się w CBD, zobaczymy czy to będzie jakoś pozytywnie wpływać.
@Dante15: Samo w sobie wydaje mi się, że nie pomaga. Jednakże zaobserwowałem, że długoterminowo wzmacnia działanie atomoksetyny, którą przyjmuję, w tym na efekty uboczne, zarówno pożądane (wzmocnienie odczuwania zapachów; tak, u mnie leki na adhd pozwalają czuć zapachy jak normalnym ludziom, bez nich jestem lekko upośledzony węchowo) jak i stricte niepożądanych, pocę się tak, że w nocy śpię z ręcznikiem, żeby móc się wycierać.

Wniosek: Za mało danych, wypadałoby by ktoś
@rams: troche pomaga, bo ewidentnie każde nawet najsłabsze palenie działa też na dopamine, której brakuje dla osoby z ADHD/ADD
ale też dużo zależy od odmiany, jedne są bardziej zamulające i spowalniające, a drugie stymulujące i te nawet czasem potrafią poschizować jeśli osoba ma tendencje do schizofrenii czy innych zaburzeń psychicznych