Wpis z mikrobloga

#garmin vivoactive 3 czy #forerunner 235? Oba nowe w praktycznie tej samej cenie (ok 700 zł), na nic lepszego raczej nie będę miał kasy. Testuje właśnie pożyczonego 235 i fajnie to działa, mogę mieć go za 400, ale wolałbym coś fabrycznie nowego. Może ktoś ma porównanie z tym vivoactive? Głównie #bieganie i ew #rower
  • 9
@profaza: Na tyle co poużywałem to 235 fajnie działa, ale właśnie tego porównania z vivo szukam (będzie w lidlu za 699 zł). Znalazłem kilka porównań, ale jednoznacznej opinii sobie nie wyrobiłem. Vivo ma lepszy ekran, do tego dotykowy - nie wiem czy akurat to zaleta, bo zimą czy na deszczu raczej widzę w tym wadę niż zaletę.
@ikov: Ekran dotykowy w Vivoactive to jest tragedia. Ciężko się obsługuje. Do tego system w Vivoactive jest mniej konfigurowalny w porównaniu do forerunner (np. ustawieni ekranów). Ogólnie Vivoactive to zegarek fitness, a Forerunner to narzędzie do treningów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ikov: miałem zegarek służący do treningów z ekranem dotykowym i powiem tak - da się, generalnie obsługa w biegu nie jest dramatem. Może z wyjątkiem padającego deszczu :)
Ale fizyczne przyciski to jednak game changer - na nic nie patrzysz, odruch, klik i masz nowe okrążenie/stop/start/pauze
@ikov miałem 230 i 735, żona ma va3. W va gorsza bateria i może denerwować ekran dotykowy.na plus możliwość odpowiadania na wiadomości i garmin pay. W tej samej cenie brałbym va3. Jeżeli tylko do sportu, to 235 też byłby ok, ale dziwi mnie że są w tej samej cenie bo powinien być tańszy.
@Sl_w_k_1: ale co chcesz robić w trakcie aktywności? start/stop jest na przycisk, dotykiem przewijasz tylko ekrany w trakcie. Można też zablokować na czas aktywności jak biegasz w deszczu albo bluza z długim rękawem nachodzi na zegarek.
@WuERA V3 jest za ok 900 zł, w Lidlu będzie po 700, a 235 jest też po ok 700, ew. niewiele taniej. Na razie używam mi band 4 (ale raczej jako codzienna opaskę, a sport przy okazji), ale chcę też zastąpić zegarkiem opaskę na co dzień. Dzięki za podpowiedzi, ale dalej nie wiem na co się zdecydować.